Трамп: Ўзбекистон “Тинчлик кенгаши” учун миллиардлаб доллар ажратди
АҚШ Президенти Дональд Трамп Вашингтонда ўтаётган саммитда Ўзбекистон ва яна бир қатор давлатлар “Тинчлик кенгаши”ни молиялаштириш учун катта маблағ ажратганини маълум қилди.
'Трамп: Ўзбекистон “Тинчлик кенгаши” учун миллиардлаб доллар ажратди'ning rasmi
19 февраль куни АҚШда ўтган “Тинчлик кенгаши”нинг биринчи йиғилишида Дональд Трамп Ўзбекистон ҳам ушбу ташаббусни қўллаб-қувватлаб, молиявий ёрдам кўрсатганини билдирди.
Унинг сўзларига кўра, Қозоғистон, Озарбайжон, БАА, Марокаш, Баҳрайн, Қатар, Саудия Арабистони, Ўзбекистон ва Қувайт томонидан ёрдам пакети учун жами 7 миллиард доллардан ортиқ маблағ ажратилган.
Саммит АҚШ Тинчлик институтида бўлиб ўтмоқда ва унда 40 га яқин давлат вакиллари иштирок этмоқда.
Тадбир давомида Трамп меҳмонларни таништирар экан, Шавкат Мирзиёев фамилиясини талаффуз қилишда қийналганини айтиб, уни дўсти деб ҳисоблашини ҳамда бу тарихдаги энг қийин фамилиялардан бири эканини ҳазил билан таъкидлади.

Trump: Uzbekistan allocated billions of dollars for the "Peace Council".
At the first meeting of the "Peace Council" held in the USA on February 19, Donald Trump stated that Uzbekistan also supports this initiative and has provided financial assistance.
According to his words, a total of more than 7 billion dollars has been allocated for the aid package by Kazakhstan, Azerbaijan, UAE, Morocco, Bahrain, Qatar, Saudi Arabia, Uzbekistan, and Kuwait.
The summit is taking place at the US Institute of Peace and is attended by representatives of about 40 countries.
During the event, while introducing the guests, Trump mentioned having difficulty pronouncing the surname of Shavkat Mirziyoyev, jokingly emphasizing that he considers him a friend and that it is one of the most difficult surnames in history.