Энди пайшанба ёшлар куни бўлади
Мамлакатда ҳар ҳафтанинг пайшанба куни вазирлик, идора ва ҳокимликларда “Ёшлар куни” бўлиши белгиланди.
'Энди пайшанба ёшлар куни бўлади'ning rasmi
Энди пайшанба ёшлар куни бўлади. Бу ҳақда Президент Шавкат Мирзиёевнинг ёшлар билан уларнинг ташаббусларини қўллаб-қувватлаш бўйича қўшимча имкониятларга бағишланган мулоқоти доирасида маълум қилинди.
Шу куни соҳага масъул раҳбарлар маҳалла, мактаб ва техникумларга бориб, ёшларни эшитади ва муаммосини ҳал қилади.
Ҳокимлар ёшларбоп савдо-сервис лойиҳаларини қилади, ёшларнинг таълим олиши, спорт билан шуғулланиши, касб ва тил ўрганиб, ишга кириши ёки тадбиркорлик билан шуғулланишига кўмаклашади, стартапчилар билан учрашувлар ўтказиб, алоҳида маблағ ва грантлар ажратади.
Энг яхши томорқачи, фермер, саноатчи, стартапчи, ижодкор, маънавият ва бошқа соҳалардаги ёшлар учун қизиқарли мавзуларда танловлар ва ярмаркалар ўтказилади.

Andy will be Youth Day. This was announced during President Shavkat Mirziyoyev's meeting with youth, dedicated to additional opportunities to support their initiatives.
On this day, officials responsible for the sector will go to neighborhoods, schools, and technical colleges, listen to young people, and solve their problems.
Heads of local administrations will create youth-friendly trade and service projects, assist young people in getting an education, playing sports, learning a profession and language, getting a job or engaging in entrepreneurship, hold meetings with startups, and allocate special funds and grants.
Interesting competitions and fairs will be held for the best young gardeners, farmers, industrialists, startups, creative individuals, and youth in the fields of spirituality and other areas.
Image of 'The President recognized the achievements of the youth.'
The President recognized the achievements of the youth.
In recent years, young people have won 66 gold, 147 silver, and 221 bronze medals at world science olympiads.