Тошкентда банк эксперти 10 минг доллар билан қўлга тушди
Коррупцияга қарши курашиш йўналишида Давлат хавфсизлик хизматининг Тошкент шаҳар бўйича бошқармаси ҳамда Бош прокуратура ҳузуридаги Департамент ходимлари ҳамкорлигида тезкор тадбир ўтказилди.
Унда пойтахтда фаолият юритувчи нуфузли акциядорлик тижорат банкларидан бирининг катта эксперти хизмат кўрсатиш соҳасига ихтисослашган МЧЖ раҳбаридан 10 минг АҚШ долларини тамагирлик йўли билан олган вақтида ашёвий далиллар билан ушланди.
Тергов маълумотларига кўра, мазкур мутахассис ўзининг танишлари орқали Самарқанд вилоятида жойлашган банклардан биридан ушбу МЧЖга 1 миллиард 250 миллион сўм миқдорида кредит олиб беришни ваъда қилган.
Ҳозирда унга нисбатан жиноят иши қўзғатилган бўлиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.
'Ҳажга ноқонуний юборишни ваъда қилган шахс қўлга олинди'ning rasmi
Жиноят 20.04.2026 02:29
Ҳажга ноқонуний юборишни ваъда қилган шахс қўлга олинди
Наманганда 4 нафар фуқарони “Ҳаж-2026” мавсумида Саудия Арабистонига юборишни ваъда қилиб, катта миқдорда пул талаб қилган шахс тезкор тадбирда ушланди.

A bank employee in Tashkent was caught with 10 thousand dollars.
In the direction of combating corruption, a prompt measure was carried out in collaboration with employees of the State Security Service's Directorate for the city of Tashkent and the Department under the General Prosecutor's Office.
During this measure, the head of an LLC specializing in the service sector, who is a high-ranking expert from one of the influential joint-stock commercial banks operating in the capital, was caught red-handed while receiving 10 thousand US dollars through bribery.
According to investigation data, this specialist, through his acquaintances, promised to secure a loan of 1 billion 250 million soums for this LLC from one of the banks located in Samarkand region.