“INBAZAR” ixtiyoriy tugatilish bosqichida
Ijtimoiy tarmoqlarda shtatida 1 nafar xodim ko‘rsatilgani aytilgan “INBAZAR” haqidagi xabarlarga Soliq qo‘mitasi munosabat bildirdi.
'“INBAZAR” ixtiyoriy tugatilish bosqichida'ning rasmi
Ijtimoiy tarmoqlarda “Inbazar” savdo do‘konlari tarmog‘idagi xodimlar soni to‘g‘risida tarqalgan ma’lumotlar yuzasidan Soliq qo‘mitasi quyidagilarni ma’lum qildi.
Qayd etilishicha, bugungi kunda Toshkent shahrida “Inbazar” savdo brendi ostida 3 ta tadbirkorlik subekti faoliyat yuritmoqda:
• "IN MAG" MCHJ;
• "GO TREND" MCHJ;
• "KDS SALES" MCHJ.
Taqdim etilgan soliq hisobotlariga ko‘ra, ushbu tadbirkorlik subektlarida 44 nafar xodim rasman ish bilan ta’minlangan.
"Soliq organlari qonun hujjatlarida belgilangan majburiyatlaridan kelib chiqqan holda, soliq to‘lovchilar tomonidan soliq to‘g‘risidagi qonunchilikka rioya etilishi, soliqlar va yig‘imlarning to‘g‘ri hisoblab chiqarilishi, to‘liq hamda o‘z vaqtida to‘lanishi ustidan nazoratni amalga oshiradi.
Soliq organlari tomonidan 2024 yilning o‘tgan davrida “Soliq” mobil ilovasidagi  “Soliq hamkor” tizimi orqali xaridorlardan kelib tushgan murojaatlar asosida , mazkur tadbirkorlik subektlarida 17 marotaba sayyor soliq tekshiruvlari o‘tkazilib, aniqlangan huquqbuzarlik holatlari bo‘yicha jarimalar qo‘llanilgan.
Shtatida 1 nafar xodim ko‘rsatilgan “INBAZAR” MCHJ tadbirkorlik subekti sifatida faoliyat yuritmaydi va hozirgi paytda ixtiyoriy tugatilish bosqichida", deyiladi rasmiy xabarda.

Concerning the information spread on social media about the number of employees at the “Inbazar” retail chain, the Tax Committee announced the following.
It is noted, currently, under the “Inbazar” retail brand, there are 3 business entities operating in Tashkent city:
- "IN MAG" LLC;
- "GO TREND" LLC;
- "KDS SALES" LLC.
According to the submitted tax reports, these business entities employ a total of 44 officially registered employees.
"In accordance with their obligations outlined in the legal documents, tax authorities ensure compliance with tax legislation by taxpayers, proper calculation of taxes and fees, and their full and timely payment."
"Based on complaints received from customers via the “Soliq” mobile application's “Soliq Hamkor” system, in the past period of 2024, tax authorities conducted 17 on-site tax inspections at these business entities, resulting in penalties for identified violations."
"The business entity ‘INBAZAR’ LLC, indicated to have one employee on its payroll, does not operate as such and is currently in the process of voluntary liquidation," states the official report.