“HMSTR” tokenlarini O‘zbekistonning qayerida qonuniy ravishda sotishi mumkin?
O‘zbekistonliklar ushbu turdagi o‘yinlar uchun listing jarayonidan o‘tgan kripto-aktivlarni qonuniy ravishda sotib olish yoki sotish, ushbu kripto-aktivlar bilan qanday va qayerda operatsiyalarni amalga oshirish mumkinligi bilan qiziqishmoqda.
'“HMSTR” tokenlarini O‘zbekistonning qayerida qonuniy ravishda sotishi mumkin?'ning rasmi
Istiqbolli loyihalar milliy agentligi “Hamster Kombat” o‘yini va uning “HMSTR” kripto-aktivi bilan bog‘liq ko‘plab savollarga javob berdi.
1. “HMSTR” kripto-aktivmi?
Internetdagi ochiq manbalardan (rasmiy veb-sayt, “White Paper” deklaratsiyasi, ijtimoiy tarmoqlardagi loyiha profillari, Telegram messenjeri va boshqa resurslar) olingan ma’lumotlarga asoslanib, “The Hamster Foundation” - loyiha tashkilotchilari "TON" ekotizimi (tarqatilgan ma’lumotlar reyestri) doirasida "Hamster Kombat" o‘yinining "web3" o‘yinchilari uchun "Airdrop" jarayonini amalga oshirish uchun HMSTR tokenining chiqarilishini e’lon qilishdi.
Shu bilan birga, “coinmarketcap.com” axborot resursi ma’lumotlariga ko‘ra, ushbu tokenga “Yagona kripto-aktiv identifikatori” (UCID) – № 32195 berilgan hamda mazkur token listingini amalga oshirishni rejalashtirgan elektron platformalar haqida ham ma’lumot taqdim etilgan.
2. “HMSTR” tokenining listingi qachon rejalashtirilgan?
Ushbu tokenning xalqaro kripto-platformalarda ro‘yxatga olinishining aniq sanasi bo‘yicha savollar loyiha tashkilotchilariga yuborilishi kerak.
3. Ushbu tokenlar egalari “Airdrop” jarayonida olingan “HMSTR” tokenlarini O‘zbekistonning qayerida qonuniy ravishda sotishi mumkin?
Qabul qilingan “HMSTR” tokenlarini faqat kripto-aktivlar aylanmasi sohasidagi milliy xizmat ko‘rsatuvchi provayderlar orqali, agar ular kripto-birja kotirovka ro‘yxatiga yoki kripto-do‘konning savdo savatiga kiritilgan bo‘lsa, xarid qilish yoki sotish mumkin bo‘ladi.
Shu bilan birga, eslatib o‘tamiz: ushbu turdagi tokenlar juda o‘zgaruvchan bo‘lib, aksariyat hollarda foydali funksionalligi yo‘qligi sababli ro‘yxatga kiritilgandan so‘ng qisqa vaqt ichida qadrsizlanadi.
4. Token va listing jarayoni amalga oshiriladigan kripto-platformalar haqida to‘liq ma’lumotni qayerdan olish mumkin?
“HMSTR” tokeniga oid ma’lumotlarni loyihaning rasmiy veb-saytida https://hamsterkombatgame.io/), “White Paper” deklaratsiyasida (https://hamsterkombatgame.io/docs/HK_WP_03.pdf), ijtimoiy tarmoqlar va Telegram messenjeridagi (https://t.me/hamster_kombat) loyiha profillari, “coinmarketcap.com” axborot resursida va boshqa manbalarda olish mumkin.
Shuningdek, yurtdoshlarimizdan hushyor bo‘lishlarini, loyiha bo‘yicha norasmiy ma’lumotlar manbalari orqali olingan ma’lumotlarga ishonmasliklarini, shuningdek, ushbu tokenlarni xarid qilish/sotish bo‘yicha o‘z xizmatlarini taklif qilayotgan shaxslarga ishonmasliklarini hamda turli firibgarlik sxemalari qurboni bo‘lmasliklarini so‘raymiz.
5. O‘zbekistonda “HMSTR” tokenini noqonuniy xarid qilish/sotish uchun javobgarlik bormi?
O‘zbekiston Respublikasi hududida kripto-aktivning turi yoki nomidan qat’i nazar, kripto-aktivlar aylanmasi sohasidagi qonun hujjatlarini buzganlik uchun qonunchilik darajasida ma’muriy va jinoiy javobgarlik choralari belgilanadi.

The National Agency for Promising Projects responded to numerous questions related to the "Hamster Kombat" game and its "HMSTR" crypto asset at this link.
1. Is "HMSTR" a crypto asset?
Based on information from open internet sources (official website, "White Paper" declaration, project profiles on social networks, Telegram messenger, and other resources), "The Hamster Foundation" – the project organizers have announced the issuance of the HMSTR token within the "TON" ecosystem (distributed ledger) for conducting an "Airdrop" process for "web3" players of the "Hamster Kombat" game.
Additionally, according to the information resource "coinmarketcap.com," this token has been assigned a "Unique Crypto Asset Identifier" (UCID) – № 32195, and information about electronic platforms planning to list this token has been provided.
2. When is the "HMSTR" token listing scheduled?
Questions regarding the exact date of this token’s listing on international crypto platforms should be directed to the project organizers.
3. Where can the owners of these tokens legally sell the "HMSTR" tokens they received during the "Airdrop" process in Uzbekistan?
The received "HMSTR" tokens can only be bought or sold through national service providers in the field of crypto-asset circulation, if they are included in the crypto-exchange quotation list or the trading basket of a crypto-store.
However, we would like to remind you: these types of tokens are very volatile and usually, due to the lack of beneficial functionality, quickly depreciate in value shortly after being listed.
4. Where can comprehensive information about the token and listing process on crypto-platforms be obtained?
Information related to the "HMSTR" token can be found on the project's official website (https://hamsterkombatgame.io/), in the "White Paper" declaration (https://hamsterkombatgame.io/docs/HK_WP_03.pdf), on social networks and Telegram messenger (https://t.me/hamster_kombat), on the information resource "coinmarketcap.com," and other sources.
We also urge our citizens to be cautious, not to trust information obtained from unofficial sources about the project, and not to trust individuals offering their services for buying/selling these tokens, as well as to avoid becoming victims of various fraud schemes.
5. Is there any liability for illegally buying/selling the "HMSTR" token in Uzbekistan?
Regardless of the type or name of the crypto asset, administrative and criminal liability measures are established by law for violations of the legislation in the field of crypto-asset circulation in the territory of the Republic of Uzbekistan.