Abdulla Aripov O‘zbekiston shaxmat federatsiyasi raisi etib saylandi
Bugun Yoshlar ijod saroyida O‘zbekiston shaxmat federatsiyasining navbatdan tashqari Konferensiyasi yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Unda O‘zbekiston shaxmat federatsiyasining yangi tahrirdagi ustavi tasdiqlandi va Federatsiyaning yangi rahbarlari saylandi.
Xususan Sindarov Komil Oydinovich – O‘zbekiston shaxmat federatsiyasi raisining o‘rinbosari, Yoshlar ishlari agentligi direktori Sa’dullayev Alisher Zafar o‘g‘li – O‘zbekiston shaxmat federatsiyasi raisining birinchi o‘rinbosari, O‘zbekiston Respublikasining Bosh vaziri Aripov Abdulla Nigmatovich – O‘zbekiston shaxmat federatsiyasi raisi lavozimiga saylanishdi.

Today, an extraordinary Conference of the Chess Federation of Uzbekistan took place at the Youth Creativity Palace click here.
There, the new version of the charter of the Uzbekistan Chess Federation was approved, and new leaders of the Federation were elected.
In particular, Sindarov Komil Oydinovich – Deputy Chairman of the Uzbekistan Chess Federation, Sadullaev Alisher Zafarovich – First Deputy Chairman of the Uzbekistan Chess Federation, and Aripov Abdulla Nigmatovich – Prime Minister of the Republic of Uzbekistan were elected as the Chairman of the Uzbekistan Chess Federation.