O‘zLiDePning saylovdagi muvaffaqiyati siri nimada?
So‘nggi natijalarga ko‘ra, O‘zLiDeP partiyasi umimiy deputatlik o‘rnining deyarli 43 foizini egalladi.
'O‘zLiDePning saylovdagi muvaffaqiyati siri nimada?'ning rasmi
Ma’lumki, Oliy Majlis Qonunchilik palatasi va mahalliy kengashlariga saylov yakuniga yetdi. So‘nggi natijalarga ko‘ra, O‘zLiDeP partiyasi umimiy deputatlik o‘rnining deyarli 43 foizini egalladi. Aytish kerakki partiya o‘zi uchun tarixiy natija qayd etib, yetakchi partiya degan nomini yanada mustahkamladi. Xo‘sh, bu ko‘rsatkichga qanday erishildi?
Albatta, hech qanday yutuq osmondan tushmaydi. Uni ortida mashaqqatli mehnat yotadi. Buni hammamiz yaxshi bilamiz. O‘zLiDePni saylov davridagi faolligini ko‘rib shunday fikrga kelish mumkin. Haqiqatan ham partiya saylovning har bir mayda detaligacha e’tibor qaratgan. Ayniqsa targ‘ibot tadbirlariga kreativ yondashishga harakat qilgani e’tiborga loyiq.
O‘zLiDeP o‘zining saylovoldi dasturida ham, aholi bilan uchrashuvlarda ham, ommaviy tadbirlarda ham bir gapni qayta-qayta takrorladi. Ya’ni partiya mamlakatimizda xalqchil, hayotiy umuman olganda inson qadrini yuksaltirish borasida olib borilayotgan islohotlarni xususan, “O‘zbekiston - 2030” strategiyasidagi ustuvor vazifalarni hayotga to‘liq tadbiq etilishini o‘z zimmasiga olgan siyosiy kuchdir.
5 maqsad 500 vazifani oldiga qo‘ygan partiya dasturida chindan ham odamlar farovon hayot kechirishi, farzandlar sifatli ta’lim va tibbiyotdan bahramand bo‘lishi, ayollarimiz va nuroniylarimiz, jamiki yurtdoshlarimiz baxtli yashashi, xalqimiz dasturxoni to‘kin bo‘lishi hamda ertangi kunimiz yorug‘ bo‘lishiga qaratilgan ustuvor maqsadlar belgilangan.
Ushbu vazifalarni amalga oshirishini kutamiz va O‘zLiDePning kelgusidagi faoliyatini kuzatib boramiz.

It is known that the elections for the Legislative Chamber of the Oliy Majlis and local councils have concluded. According to the final results, the UzLiDeP party has secured almost 43 percent of the total parliamentary seats. It should be noted that the party recorded a historic result for itself, further consolidating its position as the leading party. So, how was this indicator achieved?
Certainly, no achievement falls from the sky. It comes as a result of hard work. This is well known to all of us. Watching the activity of UzLiDeP during the election period leads to this conclusion. Indeed, the party paid attention to every minute detail of the election. The effort to approach promotional activities creatively is particularly noteworthy.
UzLiDeP repeatedly emphasized the same message in its pre-election program, during meetings with the population, and at mass events. That is, the party is a political force that has taken upon itself the full implementation of the reforms being carried out in our country to elevate people-centric, life-oriented values in general, and specifically, the priority tasks identified in the “Uzbekistan - 2030” strategy.
The party program, which has set 5 goals and 500 tasks, indeed focuses on people living prosperously, children enjoying quality education and healthcare, our women and elders, and all fellow countrymen living happily, our people having a bountiful table, and aimed at a brighter future for all.
We look forward to the implementation of these tasks and will continue to monitor the future activities of UzLiDeP.