AQSH hukumati "Turli millatga mansub immigrantlar vizasi — DV" (Green Card) dasturida qatnashish uchun anketa to‘ldirish muddatini 7 noyabr soat 21:00 gacha uzaytirdi. Bu haqda tashkilot rasmiy saytida xabar berildi.
Avvalroq, anketa to‘ldirish muddati 2 oktyabrdan boshlab, 5 noyabrgacha davom etishi ma’lui qilingandi.
Har yili AQSH hukumati "Turli millatga mansub immigrantlar vizasi — DV" dasturi doirasida ma’lum miqdorda doimiy yashash huquqini beruvchi vizalar ajratadi. Vizalar so‘nggi besh yil ichidagi AQSHga immigratsiya ko‘rsatkichlari asosida olti mintaqaviy hudud orasida taqsimlanadi. Bunda AQSHga immigratsiya ko‘rsatkichlari past bo‘lgan hududlarga ko‘proq viza miqdori belgilanadi.
Vizaga murojaat etuvchilar kompyuter orqali amalga oshiriladigan tasodifiy tanlov lotereyasi yordamida saralanadi. Shaxsning ismi lotereyada tanlanishi unga immigratsion vizaga murojaat etish jarayonining keyingi bosqichlarini o‘tish imkoniyatini beradi.
2026 yil uchun 55 000 tagacha Turli millatga mansub immigrantlar vizasi (DV) ajratiladi. DV dasturiga ro‘yxatdan o‘tish bepul, biroq tanlab olingan nomzodlar suhbatga chaqirilganda, rasmiy viza arizasini topshirishdan oldin viza uchun to‘lov to‘lashlari kerak bo‘ladi.

The deadline for filling out the Green Card application has been extended.
The U.S. government extended the application period for the "Diversity Immigrant Visa Program — DV" (Green Card) until November 7 at 21:00. This was announced on the organization's official website here.
Previously, the application period was set to start on October 2 and end on November 5.
Each year, the U.S. government allocates a certain number of visas granting the right of permanent residence within the scope of the "Diversity Immigrant Visa Program — DV". Visas are distributed among six geographical regions based on U.S. immigration figures from the last five years. Regions with lower immigration rates to the U.S. are allocated a higher number of visas.
Applicants for the visa are selected through a computer-generated random lottery drawing. Being selected in the lottery gives the individual the opportunity to proceed to the next stages of the application process for an immigration visa.
Up to 55,000 Diversity Immigrant Visas (DV) will be allocated for the year 2026. Registration for the DV program is free, but selected candidates will need to pay a visa fee before submitting the official visa application when invited for an interview.