Moskvadagi “Prins Plaza” savdo markazida o‘tkazilgan reyd davomida 426 nafar migrant qo‘lga olindi. Savdo markazida o‘tkazilgan reyd davomida, Rossiya Federatsiyasida noqonuniy yashayotgan 426 nafar migrant aniqlanib, ular tegishli tartibda huquq-tartibot idoralariga olib ketilgan. Bu haqda zamon.uz xabar berdi.
Shuningdek, “Prins Plaza”da migratsiya hujjatlari va chegaradan o‘tish shtamplarini soxtalashtirish bo‘yicha faoliyat olib borgan butun boshli laboratoriya ham aniqlangan.
Ta’kidlanishicha, 2025 yil 1 yanvardan boshlab Moskva viloyatida alkogol va tamaki mahsulotlari savdosi, ko‘cha savdosi, ijtimoiy xizmatlar, sport, madaniyat, sog‘liqni saqlash va ta’lim kabi qator sohalarda patent bo‘yicha ishlaydigan xorijiy fuqarolarning mehnatidan foydalanishga cheklovlar joriy etildi. Bunday chora-tadbirlar qonunbuzarliklar sonini kamaytirish va fuqarolarning xavfsizligini ta’minlashga qaratilgan.

In the raid in Moscow, 426 migrants were detained.
During a raid carried out in the "Prince Plaza" shopping center in Moscow, 426 migrants were detained. During the raid in the shopping center, 426 migrants living illegally in the Russian Federation were identified and taken to the law enforcement agencies accordingly. This was reported by zamon.uz here.
Also, a whole laboratory engaged in the falsification of migration documents and border crossing stamps was discovered at the "Prince Plaza".
It is emphasized that starting from January 1, 2025, in the Moscow region, the use of foreign citizens' labor who work on patents will be restricted in various sectors such as the sale of alcohol and tobacco products, street trading, social services, sports, culture, health care, and education. Such measures are aimed at reducing the number of violations and ensuring the safety of citizens.