Vafot etgan barcha fuqarolarning jasadlarini O‘zbekistonga olib ketish bo‘yicha Tashqi ishlar vazirligi va Migratsiya agentligi tomonidan tegishli konsullik, huquqiy va tashkiliy yordam ko‘rsatilmoqda.
Qayd etilishicha, shu yilning 30 yanvar holatiga ko‘ra, Turkiya hududida soxta spirtli ichimlikdan zaharlangan O‘zbekiston fuqarolari soni 23 nafarga yetdi. Ularning ikki nafari — ayol.
Ma’lumotlarga ko‘ra, ba’zi vatandoshlarimiz davolanish kursini yakunlab, shifoxonadan chiqishgan, ayrimlari esa tibbiy muolajalarni davom ettirmoqda.
O‘zbekistonning Anqaradagi elchixonasi va Istanbuldagi Bosh konsulxonasi ushbu masala bo‘yicha nazoratni davom ettirmoqda.

The Ministry of Foreign Affairs and the Migration Agency are providing relevant consular, legal, and organizational assistance in repatriating the bodies of all deceased citizens to Uzbekistan as indicated here.
As noted, as of January 30 this year, the number of Uzbekistan citizens who have been poisoned by counterfeit alcohol in Turkey has reached 23, including two women.
According to the information, some of our compatriots have completed their treatment and have been discharged from the hospital, while others continue to receive medical treatment.
The Embassy of Uzbekistan in Ankara and the Consulate General in Istanbul continue to monitor this issue.