O‘zgidromet xabariga ko‘ra, ryespublikaning g‘arbiy hududlariga nam va nisbatan salqin havo massalari kirib kelishi boshlandi. Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Xorazm, Navoiy viloyatlarida yomg‘ir yog‘di, ba’zi joylarda kuchli bo‘ladi.
24 mart kuni O‘zbekistonning barcha hududlariga nam havo massalari tarqaldi. Respublika bo‘yicha yomg‘ir yog‘adi, ba’zi joylarda kuchli bo‘ladi, momaqaldiroq kuzatilishi mumkin. Ba’zi joylarda shamol tezligi 15-20 m/s gacha kuchayadi. Havo harorati 12-15 daraja iliq atrofida bo‘ladi.
Ish haftasining oxirigacha beqaror ob-havo saqlanib turadi. Respublika hududi bo‘yicha ba’zi joylarda yomg‘ir yog‘ishi saqlanib turadi, faqat 26-28 mart kunlari Qoraqalpog‘iston Respublikasi, Xorazm, Buxoro, Navoiy viloyatlarida yomg‘ir yog‘ishi ehtimoli kam.
Bu kunlarda harorat asta-sekin pasayadi va kechalari 4-6 daraja iliqni, kunduz kunlari 8-13 daraja iliqni tashkil etadi.
Tog‘ oldi va tog‘li hududlarda yog‘ingarchilik (yomg‘ir yog‘adi, qorga aylanishi mumkin) , 24-25 mart kunlari ba’zi joylarda kuchli bo‘ladi.
Respublikaning tog‘ oldi va tog‘li hududlarida sel-suv toshqin hodisalari yuzaga kelishi mumkin.
24-25 mart kunlari respublikaning tog‘li hududlarida qor ko‘chishi xavfi bor.
Toshkentda: 24 martda yomg‘ir yog‘adi. Shamol 3-8 m/s tezlikda esadi,
10-12 m/s gacha kuchayishi mumkin. Harorat 15-17 daraja iliq bo‘ladi.
25 martda yomg‘ir yog‘adi. Shamol 5-10 m/s tezlikda esadi. Harorat kechasi 6-8 daraja iliq, kunduzi 12-14 daraja iliq bo‘ladi.
26-27 mart kunlari vaqti-vaqti bilan yomg‘ir yog‘adi. Shamol 5-10 m/s tezlikda esadi. Harorat kechalari 4-6 daraja iliq bo‘ladi, kunduz kunlari 8-10 daraja iliqqacha pasayadi.

Rainy days have started in Uzbekistan, and the temperature is dropping.
According to the report of Uzhydromet, moist and relatively cool air masses have started to enter the western regions of the republic. In the Republic of Karakalpakstan, Khorezm, Navoiy regions, it rained, and in some places, it will be strong.
On March 24th, moist air masses spread to all regions of Uzbekistan. It will rain across the republic, in some places it will be strong, thunderstorms might be observed. In some places, the wind speed will increase up to 15-20 m/s. The temperature will be around 12-15 degrees Celsius warm.
Unstable weather will persist until the end of the working week. Rain will continue in some areas of the republic, with a lower probability of rain only on March 26-28 in the Republic of Karakalpakstan, Khorezm, Bukhara, and Navoiy regions.
During these days, the temperature will gradually decrease, reaching 4-6 degrees Celsius warm at night, during the day 8-13 degrees Celsius warm.
In the foothills and mountainous areas, precipitation (rain, which may turn into snow), on March 24-25, will be strong in some places.
In the republic's foothills and mountainous areas, there might be occurrences of mudslide and flood events.
On March 24-25, there is a risk of avalanches in the mountainous areas of the republic.
In Tashkent: it will rain on March 24th. The wind will blow at a speed of 3-8 m/s,
it may strengthen up to 10-12 m/s. The temperature will be 15-17 degrees Celsius warm.
It will rain on March 25th. The wind will blow at a speed of 5-10 m/s. The temperature at night will be 6-8 degrees Celsius warm, during the day 12-14 degrees Celsius warm.
On March 26-27, it will rain from time to time. The wind will blow at a speed of 5-10 m/s. The temperature at night will be 4-6 degrees Celsius warm, during the day it will decrease to up to 8-10 degrees Celsius warm.