Ijtimoiy tarmoqlarda “Afrosiyob” tezyurar elektropoyezdida sodir bo‘lgan yong‘in aks etgan video tarqaldi. Holat yuzasidan “O‘zbekiston temir yo‘llari”ma’lumot berdi.
Qayd etilishicha, yong‘in faqat poyezdni tashish bo‘yicha yordamchi ishlarni bajaruvchi manyovr lokomotiviga ta’sir qilgan. “Afrosiyob” poyezdi yong‘inga uchramagan va ertaga jo‘nab ketadi.
Yonayotgan teplovoz ichida yo‘lovchilar borligi haqidagi da’volar noto‘g‘ri. O‘sha paytda poyezd yo‘lovchilarni tashimagan.
Voqea joyiga yetib kelgan o‘t o‘chiruvchilar yong‘inni butunlay o‘chirdi.
“Afrosiyob” tezyurar elektr poyezdining barcha qatnovlari jadvalga o‘zgartirishlarsiz amalga oshiriladi.

Image of 'Did people also burn inside the “Afrosiyob” train?'
A video showing a fire on the "Afrosiyob" high-speed train has spread on social networks. Uzbekistan Railways provided information regarding the incident.
It is noted that the fire only affected the shunting locomotive performing auxiliary transportation tasks. The "Afrosiyob" train was not damaged by the fire and will depart tomorrow.
Claims about passengers being inside the burning locomotive are false. At that time, the train was not carrying passengers.
Firefighters who arrived at the scene completely extinguished the fire.
"Afrosiyob" high-speed train's all operations will be conducted according to the schedule without any changes.