Hindistonning Maharashtra shtatida harakatlanayotgan poyezddan tushib ketgan olti kishi halok bo‘ldi va yana shuncha odam jarohat oldi. Bu haqda mahalliy politsiyaga tayanib The Indian Express gazetasi xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, hodisa Mumbaydan Lakxnau tomon harakatlanayotgan Pushpak Express poyezdida, Diva va Kopar stansiyalari oralig‘ida sodir bo‘lgan.
Qayd etilishicha, poyezd odamlarga to‘la bo‘lgani yetmaganidek, vagonlar eshiklarida ham odamlar osilib olgan. Politsiya vakilining aniqlik kiritishicha, jabrlanganlarning barchasi shifoxonaga yetkazilgan, ularning olti nafari vafot etgan. Uning so‘zlariga ko‘ra, halok bo‘lganlar 30-35 yosh oralig‘idagi fuqarolardir.
Hindiston Temiryo‘l transporti vazirligining qo‘shimcha qilishicha, poyezdlarning to‘lib ketishi yo‘lovchilar oqimining ko‘pligi va mamlakatda transport infratuzilmasi yetarli emasligi bilan bog‘liq. Vazirlikning ma’lum qilishicha, mazkur voqeadan keyin Mumbay atrofidagi hududlarda harakatlanuvchi poyezdlar avtomatik yopiladigan eshiklar bilan jihozlanadi.

Six people died and an equal number were injured after falling from a moving train in the state of Maharashtra, India, according to the local police and reported by The Indian Express newspaper reported.
The incident occurred on the Pushpak Express train traveling from Mumbai to Lucknow, between the Diva and Kopar stations.
It is noted that not only was the train crowded with people, but individuals were also dangling from the doors of the carriages. According to a police representative, all the injured were transported to the hospital, where six people died. According to his statement, the deceased were citizens aged between 30-35 years.
Furthermore, the Ministry of Railways of India added that the overcrowding of trains is related to the high volume of passengers and the inadequacy of the country’s transport infrastructure. Following this incident, the Ministry has announced that trains operating in the areas around Mumbai will be equipped with automatic closing doors.