Putin bilan muzokaralardan so‘ng Trump Kiyevni harbiy mojaroni hal qilish bo‘yicha kelishuvga erishishga chaqirdi. AQSh rahbari Putin bilan ko‘p narsa, jumladan, Ukrainaga xavfsizlik kafolatlarini berish masalasida ham kelishib olganini ta’kidladi.
Trump Rossiya yetakchisi bilan uchrashuvni “juda iliq” deb baholadi va unga “10 dan 10” baho berdi, biroq Moskva va Vashingtonning qaysi masalalarda kelishmovchiligini oshkor qilmadi. "Endi hamma narsa haqiqatan ham prezident Zelenskiyga bog‘liq", deb hisoblaydi Amerika prezidenti.
Zelenskiyning o‘zi Trump bilan mazmunli suhbatlashganini va 18 avgust, dushanba kuni Vashingtonda “barcha tafsilotlarni” muhokama qilish niyatida ekanini aytdi.
Donald Trump rossiyalik hamkasbi Vladimir Putin bilan muzokaradan so‘ng Ukraina yetakchisi Vladimir Zelenskiyga harbiy mojaroni hal qilish bo‘yicha kelishuvga erishishni maslahat berdi. AQSh rahbari Putin bilan ko‘p narsa, jumladan, Ukrainaga xavfsizlik kafolatlarini berish masalasida ham kelishib olganini ta’kidladi.
Fox News telekanaliga bergan intervyusida Amerika rahbaridan mojaro Kiyev uchun hudud va xavfsizlik kafoatlari almashish bilan tugaydimi, degan savolga berilgan. "Meningcha, bular biz muhokama qilgan va biz asosan kelishib olgan fikrlardir", dedi Trump. U Putin bilan uchrashuvni “juda iliq” deb baholadi va uni “10 dan 10” baholadi, ammo Moskva va Vashington qaysi masalalarda kelishmovchiliklar borligini oshkor qilmadi.

After talks with Putin, Trump called for reaching an agreement on resolving the military conflict in Kyiv. The U.S. leader emphasized that he had agreed on many things with Putin, including the issue of providing security guarantees to Ukraine here.
Trump described the meeting with the Russian leader as "very warm" and gave it a "10 out of 10," but did not reveal on which issues Moscow and Washington disagreed. "Now everything really depends on President Zelensky," the American president believes.
Zelensky himself said he had substantive talks with Trump and intends to discuss "all the details" in Washington on Monday, August 18.
Donald Trump advised Ukrainian leader Volodymyr Zelensky to reach an agreement on resolving the military conflict after negotiations with his Russian counterpart Vladimir Putin. The U.S. leader emphasized that he had agreed on many things with Putin, including the issue of providing security guarantees to Ukraine.
In an interview with Fox News, the American leader was asked whether the conflict for Kyiv would end with an exchange of territory and security guarantees. "I think these are the ideas we discussed and largely agreed upon," Trump said. He described the meeting with Putin as "very warm" and gave it a "10 out of 10," but did not reveal on which issues Moscow and Washington had disagreements.