Dilnozaxon Kattaxonova Bosh vazir o‘rinbosari etib tayinlandi
Yoshlar ishlari agentligi direktorining birinchi o‘rinbosari Dilnozaxon Kattaxonova O‘zbekiston Respublikasi Bosh vazirining o‘rinbosari — Oila va xotin-qizlar qo‘mitasi raisi etib tayinlandi.
Dilnozaxon Kattaxonova 1991 yil 2 iyul kuni Farg‘ona viloyatining Qo‘qon shahrida tavallud topgan. U 2014 yilda Mirzo Ulug‘bek nomidagi O‘zbekiston Milliy universitetini bakalavr bosqichi bo‘yicha tamomlagan.
Mehnat faoliyatini 2016–2017 yillarda O‘zbekiston Xotin-qizlar qo‘mitasining Xalqaro aloqalarni rivojlantirish va nodavlat notijorat tashkilotlarini qo‘llab-quvvatlash bo‘limi bosh mutaxassisi sifatida boshlagan.
2017 yil 5 iyul kuni Yoshlar masalalari bo‘yicha Respublika kengashi yig‘ilishida O‘zbekiston yoshlar ittifoqi Markaziy kengashi raisi o‘rinbosari etib saylangan.
Shuningdek, 2018 yildan buyon O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat boshqaruvi akademiyasi mustaqil tadqiqotchisi sifatida ham faoliyat yuritib kelmoqda.
2020 yil 10 iyul kuni O‘zbekiston Respublikasi Yoshlar ishlari agentligi direktorining o‘rinbosari etib tayinlangan Dilnozaxon Kattaxonova 2023 yil 20 dekabrdan boshlab agentlik direktorining birinchi o‘rinbosari lavozimida ishlab kelayotgan edi.

Dilnozakhon Kattakhanova has been appointed as Deputy Prime Minister
The first deputy director of the Youth Affairs Agency, Dilnozakhon Kattakhonova, has been appointed as Deputy Prime Minister of the Republic of Uzbekistan — Chairperson of the Family and Women's Committee.
Dilnozakhon Kattakhonova was born on July 2, 1991, in the city of Kokand, Fergana region. In 2014, she graduated with a bachelor's degree from the National University of Uzbekistan named after Mirzo Ulugbek.
She began her career in 2016–2017 as a chief specialist in the Department for the Development of International Relations and Support of Non-Governmental Non-Profit Organizations of the Women's Committee of Uzbekistan.
On July 5, 2017, at a meeting of the Republican Council on Youth Affairs, she was elected Deputy Chairperson of the Central Council of the Youth Union of Uzbekistan.
Also, since 2018, she has been working as an independent researcher at the Academy of Public Administration under the President of the Republic of Uzbekistan.
Appointed as Deputy Director of the Youth Affairs Agency of the Republic of Uzbekistan on July 10, 2020, Dilnozakhon Kattakhonova had been working as the First Deputy Director of the Agency since December 20, 2023.