Polshada qiyin ahvolga tushgan ikki nafar o‘zbekistonlik vatanga qaytarildi.
Fuqarolardan biri sog‘lig‘i bilan bog‘liq muammolar sababli, ikkinchisi esa moliyaviy qiyinchilik va hujjatlarini yo‘qotgani bois O‘zbekistonning Polshadagi elchixonasiga murojaat qilgan. Shundan so‘ng ularni O‘zbekistonga qaytarish bo‘yicha zarur choralar ko‘rilgan.
Ma’lum qilinishicha, Namanganlik fuqaro insult tashxisi bilan Polsha tibbiyot muassasasida davolangan va shifokorlar tavsiyasiga muvofiq parvozga ruxsat berilgungacha zarur tibbiy yordam olgan. Qashqadaryolik fuqaroning esa qaytish hujjatlari rasmiylashtirib berilgan.
Fuqarolar Varshava–Riga yo‘nalishida maxsus transportda, Riga–Toshkent yo‘nalishida esa aviareys orqali O‘zbekistonga qaytarilgan. Tranzit uchun Latviyaga kirish ruxsatnomalari rasmiylashtirilgan.

Two Uzbekistan citizens who got into a difficult situation in Poland were repatriated.
One citizen appealed to the Embassy of Uzbekistan in Poland due to health-related problems, and the other due to financial difficulties and the loss of documents. Subsequently, necessary measures were taken to repatriate them to Uzbekistan.
It is reported that the citizen from Namangan was treated at a Polish medical institution with a diagnosis of stroke and received the necessary medical assistance until permission for the flight was granted in accordance with the doctors' recommendations. The return documents for the citizen from Kashkadarya were formalized.
The citizens were repatriated to Uzbekistan via special transport on the Warsaw-Riga route and by air on the Riga-Tashkent route. Permits for entry into Latvia for transit were formalized.