Samarqandda ayol tug‘urug‘xona oldida chaqalog‘ini dunyoga keltirib, hojatxonaning chiqindi qutisiga tashlab ketdimi?
Ushbu hodisa kuzatuv kameralari orqali aniqlandi, holatga aniqlik kiritildi.
'Samarqandda ayol tug‘urug‘xona oldida chaqalog‘ini dunyoga keltirib, hojatxonaning chiqindi qutisiga tashlab ketdimi?'ning rasmi
Samarqand viloyatining Payariq tumanida ayol tug‘ruqxona oldida chaqalog‘ini dunyoga keltirib, hojatxonaning chiqindi qutisiga tashlab ketdi. Bu haqida Zamon.uz xabar bermoqda.
Ma’lumotlarga ko‘ra, voqea viloyatning Payariq tumanida sodir bo‘lgan. Ayolning qilmishi kuzatuv kameralari orqali aniqlandi, holatga aniqlik kiritilgan. Chaqaloq esa o‘lik holda topilgan.
“Zamon.uz holatga oydinlik kiritish maqsadida Samarqand viloyat IIB axborot xizmati bilan ham bog‘landi. IIBga ko‘ra, ayni paytda bu bo‘yicha ekspertiza tayinlangan. Bolaning tirik tug‘ilgani yoki homila nobud bo‘lib keyin tug‘ilganligi aniqlandanidan so‘ng jinoyat ishi masalasi hal etiladi”— deyiladi habarda.

In Samarkand, did a woman give birth in front of a maternity hospital and then throw her baby into a restroom waste bin?
This incident was identified through surveillance cameras, and clarity was brought to the situation.
Image of 'In Samarkand, did a woman give birth in front of a maternity hospital and then throw her baby into a restroom waste bin?'
In the Payariq district of the Samarkand region, a woman gave birth to her baby in front of a maternity hospital and threw it into the waste bin of a toilet. This was reported by Zamon.uz.
According to information, the incident occurred in the Payariq district of the region. The woman's actions were identified through surveillance cameras, and the situation was clarified. The baby was found dead.
"Zamon.uz also contacted the Samarkand regional DIA information service to clarify the situation. According to the DIA, an examination has been appointed regarding this matter. The issue of initiating a criminal case will be decided after it is determined whether the child was born alive or was stillborn,"— the report states.