O'zbekistonda dollar kursi yana 12 ming so'mdan pastladi
O'zbekiston Respublikasi Markaziy banki 2 iyul kuni amal qiladigan xorijiy valyutalarning so'mga nisbatan rasmiy kurslarini e'lon qildi.
'O'zbekistonda dollar kursi yana 12 ming so'mdan pastladi'ning rasmi
Unga ko'ra, AQSH dollari yana 75 so'm 3 tiyiniga arzonlashib, 11 934 so'm 24 tiyinni tashkil etdi. Shu tariqa dollar kursi yana 12 ming so'mlik psixologik chegaradan pastga tushdi.
Shuningdek, yevro ham 96 so'm 26 tiyiniga qadrsizlanib, 13 591 so'm 91 tiyin etib belgilandi. Rossiya rubli esa 77 tiyiniga pasayib, 152 so'm 98 tiyinni tashkil qildi.
Ma'lumot uchun, bundan avval ham dollar kursi 51 so'm 57 tiyiniga pasayib, 12 009 so'm 27 tiyin etib belgilangan edi. Iyun oyi davomida esa milliy valyutaga nisbatan dollar kursi keskin o'zgarishlarni qayd etmadi va asosan 12 ming so'm atrofida barqaror saqlanib keldi.

In Uzbekistan, the dollar exchange rate has again fallen below 12,000 soms.
The Central Bank of the Republic of Uzbekistan announced the official exchange rates of foreign currencies against the som effective on July 2.
Image of 'In Uzbekistan, the dollar exchange rate has again fallen below 12,000 soms.'
The Central Bank of the Republic of Uzbekistan announced the official exchange rates of foreign currencies against the Uzbek som effective July 2.
According to this, the US dollar fell by another 75 som 3 tiyin, reaching 11,934 som 24 tiyin. Thus, the dollar rate again dropped below the psychological threshold of 12,000 som.
Additionally, the euro depreciated by 96 som 26 tiyin, set at 13,591 som 91 tiyin. The Russian ruble decreased by 77 tiyin, reaching 152 som 98 tiyin.
For reference, previously the dollar rate had fallen by 51 som 57 tiyin, set at 12,009 som 27 tiyin. During June, the dollar rate against the national currency did not record sharp fluctuations and remained stable, mainly around 12,000 som.