Donald Trump Oq uyda jurnalistlar bilan muloqot chog‘ida NATOga a’zo Yevropa davlatlarini tanqid qildi. Uning aytishicha, aynan ular Ukrainada “tartibsizlik” keltirib chiqargan, AQSh esa vaziyatni barqarorlashtirishga yordam bermoqda.
Trump, shuningdek, sobiq prezident Jo Bayden Ukrainaga 350 milliard dollar ajratganini “telbalik” deb atab, bu qaror urushning cho‘zilishiga sabab bo‘lganini ta’kidladi.
Bundan tashqari, u Germaniya kansleri Fridrix Mertsni ham tanqid qilib, Berlin Ukrainadagi mojaroga ko‘proq e’tibor qaratishi kerakligini, AQSh va Eron o‘rtasidagi ziddiyatga aralashmasligi lozimligini aytdi.
Merts esa o‘z navbatida Vashington va Tehron o‘rtasidagi muzokaralarni samarasiz deb baholab, Eron AQShni “kamsitayotgani”ni bildirgan.
'Elektron reseptlar bekor qilinadimi?'ning rasmi
Jamiyat Bugun 07:36
Elektron reseptlar bekor qilinadimi?
O‘zbekistonda dorilar uchun elektron retseptlar tizimi bekor qilinmaydi — aksincha, yanada kengaytiriladi.
Jamiyat Bugun 07:11
'Abduqodir Husanovning transfer narxi 119 mln yevrogacha yetishi mumkin'ning rasmi
Abduqodir Husanovning transfer narxi 119 mln yevrogacha yetishi mumkin
FMInside skautlari Abduqodir Husanov qiymatini keskin oshirib baholadi.
'Toshkent metropoliteni yerusti halqa yo‘lida poyezdlar qatnovi 1 soatga uzaytirildi'ning rasmi
Jamiyat Bugun 02:46
Toshkent metropoliteni yerusti halqa yo‘lida poyezdlar qatnovi 1 soatga uzaytirildi
Bugundan boshlab Toshkent metropolitenining yerusti halqa yo‘li yo‘nalishida poyezdlar harakati har kuni soat 05:00 dan yo‘lga qo‘yiladi.

Trump criticized European countries on the Ukraine issue.
Donald Trump criticized European NATO member states during a conversation with journalists at the White House. He stated that it was they who caused "disorder" in Ukraine, while the United States is helping to stabilize the situation.
Trump also called former President Joe Biden's allocation of $350 billion to Ukraine "madness," emphasizing that this decision prolonged the war.
Additionally, he criticized German Chancellor Friedrich Merz, saying that Berlin should focus more on the conflict in Ukraine and refrain from meddling in the confrontation between the United States and Iran.
Merz, in turn, assessed the negotiations between Washington and Tehran as ineffective, stating that Iran is "humiliating" the United States.
Image of 'A powerful drug trafficking operation has been exposed.'
A powerful drug trafficking operation has been exposed.
During the operational measures conducted by law enforcement agencies, several individuals were apprehended with material evidence.
Image of 'Ukraine is demanding faster accession to the European Union.'
Society Today 06:26
Ukraine is demanding faster accession to the European Union.
Kyiv's demands for urgent accession to the European Union are causing tension in relations with Brussels.
Society Today 04:55
Image of 'The transfer price of Abdulqadir Husanov could reach up to 119 million euros.'
The transfer price of Abdulqadir Husanov could reach up to 119 million euros.
Image of 'The operation of trains on the overground circular line of the Tashkent Metro has been extended by 1 hour.'
The operation of trains on the overground circular line of the Tashkent Metro has been extended by 1 hour.