Малтанинг Ўзбекистондаги элчихонасига янги Элчи тайинланди
Икки давлат ўртасида дипломатик паспорт эгалари учун ўзаро визасиз режим жорий қилиш тўғрисида Битим имзоланди.
'Малтанинг Ўзбекистондаги элчихонасига янги Элчи тайинланди'ning rasmi
Малтанинг Ўзбекистондаги биринчи элчиси Кармело Ингуанез ишонч ёрлиқларини Ўзбекистон ТИВ вазирига топширди. Бу ҳақда Бахтиёр Саидов ўзининг ижтимоий тармоқдаги саҳифасида маълум қилди.
Учрашувда икки томонлама алоқаларнинг ҳуқуқий асосларини мустаҳкамлаш, парламентлар ўртасида дўстлик гуруҳларини ташкил этиш, иқтисодий ҳамкорликни ривожлантириш, туризмни қўллаб-қувватлаш, таълим соҳасида алоқаларни жадаллаштириш ва томонлар муносабатларини юксалтиришга қаратилган бошқа йўналишлар муҳокамаси жой олди.
Шунингдек, элчи ва вазир ўртасида дипломатик паспорт эгалари учун ўзаро визасиз режим жорий қилиш тўғрисида Битим имзоланди.

A new Ambassador has been appointed to the Embassy of Malta in Uzbekistan.
An agreement was signed to implement a mutual visa-free regime for diplomatic passport holders between the two countries.
Image of 'A new Ambassador has been appointed to the Embassy of Malta in Uzbekistan.'
Malta's first Ambassador to Uzbekistan, Carmelo Inguanez, presented his credentials to the Minister of Foreign Affairs of Uzbekistan. This was announced by Bakhtiyor Saidov on his social media page.
The meeting discussed strengthening the legal bases of bilateral relations, establishing friendship groups between parliaments, developing economic cooperation, supporting tourism, accelerating relations in the field of education, and other directions aimed at enhancing the relations between the parties.
Additionally, an agreement was signed between the ambassador and the minister on the establishment of a visa-free regime for diplomatic passport holders.