Ғазо шаҳрининг Дараж ҳудудида жойлашган мактабга Исроил томонидан уюштирилган ҳужум оқибатида 25 киши ҳалок бўлди. Бу ҳақда “Al Jazeera” хабар берди.
Маълум қилинишича, ҳужум қилинган мактаб биносида кўчирилган фуқаролар яшаётган бўлган. Ушбу воқеа одамлар ухлаб ётган пайтда содир бўлган. Тиббиёт ходимларининг сўзларига кўра, ҳалок бўлганлар орасида аёллар ва болалар ҳам бор.
Қолаверса, ушбу ҳужумлар оқибатида битта журналист ва Қизил Хоч жамиятининг икки ходимини ҳам вафот этган. Шунингдек, нашр кўп сонли ярадорлар борлиги ҳақида ёзган. Шунингдек, ичкаридаги тинч аҳолининг мол-мулки ҳам ёниб кетган.
Ғазо шаҳридаги Ал-Шифа маҳаллий шифохонаси маълумотига кўра, тураржой биносига ҳам алоҳида ҳужум уюштирилган. Оқибатда бир оиланинг 15 аъзоси ҳалок бўлган, уларнинг орасида беш нафар аёл ва икки нафар бола ҳам бор.
Исроил ОАВларига кўра, янги операция режасининг асосий мақсадларидан бири жанговар ҳудудлардаги, хусусан, Ғазо шимолидаги тинч аҳолини жанубий ҳудудларга кўчиришдан иборат. Бу орқали тинч аҳолини ҲАМАСдан ажратиш кўзда тутилган.

25 people were killed in an attack on a school located in the Daraj district of Gaza City, carried out by Israel. This was reported by “Al Jazeera” reported.
It is reported that the targeted school building was housing displaced civilians. This incident occurred while people were sleeping. According to medical personnel, the dead included women and children.
Furthermore, as a result of these attacks, one journalist and two workers of the Red Crescent Society also lost their lives. Additionally, the publication wrote about numerous injuries. Properties of the civilian population inside were also burned down.
According to Al-Shifa local hospital in Gaza City, a residential building was also specifically targeted in an attack. As a result, 15 members of one family were killed, among them were five women and two children.
According to Israeli media, one of the main objectives of the new operation plan is to relocate the civilian population from the combat zones, especially from the north of Gaza to the southern regions. This is intended to separate the civilian population from HAMAS.