Паркентда 6-синф ўқувчиси араб тилидан B2 сертификатини қўлга киритди
Тошкент вилояти Паркент туманидаги мактаб ўқувчиси араб тилидан юқори даражадаги миллий сертификатни қўлга киритди.
'Паркентда 6-синф ўқувчиси араб тилидан B2 сертификатини қўлга киритди'ning rasmi
Тошкент вилояти Паркент туманидаги 9-умумтаълим мактабининг 6-синф ўқувчиси Азизбек Содиқов араб тилидан B2 даражадаги миллий сертификатга эга бўлди. Қайд этилишича, бу натижа Ўзбекистонда араб тили бўйича ёш жиҳатдан қайд этилган энг яхши кўрсаткичлардан бири ҳисобланади.
Маълумотларга кўра, Азизбек араб тилини Паркент туманида фаолият юритувчи Cosmos School ўқув марказида ўрганиб келган. Унинг бу ютуғи устозлари томонидан юқори баҳоланмоқда.
Таъкидланишича, мазкур натижа араб тили бўйича Ўзбекистонда ёшлар орасида қайд этилган камёб сертификатлардан бири ҳисобланади.
Эслатиб ўтилади, аввалроқ Фарғона вилоятида 3-синф, Самарқандда 4-синф ҳамда Навоийда 5-синф ўқувчилари инглиз тилидан B2 сертификатини қўлга киритгани ҳақида хабар берилган эди.

In Parkent, a 6th-grade student obtained a B2 certificate in the Arabic language.
A school student in the Parkent district of the Tashkent region has received a national certificate of the highest level in the Arabic language.
Image of 'In Parkent, a 6th-grade student obtained a B2 certificate in the Arabic language.'
Azizbek Sodiqov, a 6th-grade student at the 9th general education school in the Parkent district of the Tashkent region, has received a national certificate at the B2 level in the Arabic language. It is noted that this result is considered one of the best indicators recorded in Uzbekistan for the Arabic language in terms of age.
According to information, Azizbek has been studying Arabic at the Cosmos School educational center operating in the Parkent district. His achievement is highly praised by his teachers.
It is emphasized that this result is considered one of the rare certificates recorded among young people in Uzbekistan for the Arabic language.
It is recalled that earlier it was reported that 3rd-grade students in the Fergana region, 4th-grade students in Samarkand, and 5th-grade students in Navoi had obtained B2 certificates in the English language.