Қашқадарёда одамлар кучли қор бўронида қолиб кетди
Фавқулодда вазиятлар вазирлиги (ФВВ) қутқарувчилари Қашқадарё вилоятида қор бўронида қолиб кетган ўн кишини қутқариб қолди. Бу ҳақда вазирлик матбуот хизмати хабар берди.
Маълум бўлишича, кеча 23 январь куни соат 18:00 да Қашқадарё вилояти Фавқулодда вазиятлар бошқармасига (ФВБ) хабар келиб тушган. Унда айтилишича, Деҳқонобод тумани “Мустақиллик” МФЙ ҳудудидан ўтган автомобиль йўлида кучли шамол бўлиши оқибатида кузатилган қор бўронида бир нечта автомобилларнинг ҳаракатлари чекланиб қолганлиги ва фуқароларга амалий ёрдам зарурлиги тўғрисида мурожаат келиб тушган.
ФВВ қутқарувчилари махсус йўл танламас автомобилда айтилган манзилга етиб бориб, қийин аҳволга тушиб қолган 10 кишини хавфсиз ҳудудга олиб чиққан.

The Ministry of Emergency Situations (MES) rescuers saved ten people trapped in a snowstorm in Kashkadarya region. The ministry's press service reported this to the media.
Reportedly, on the evening of January 23 at 18:00, a message was received by the Kashkadarya Regional Department of Emergency Situations. It stated that due to a strong wind causing an observed snowstorm on the highway passing through the territory of the "Mustaqillik" neighborhood of Dehkanabad district, the movement of several vehicles was blocked, and an appeal was received about the need for practical assistance to citizens.
MES rescuers arrived at the specified location in an all-terrain vehicle and evacuated the 10 people who found themselves in a difficult situation to a safe area.