Баёнотда айтилишича, ҳодиса тонгги соат 02:50 атрофида содир бўлган. ИИҚК аэрокосмик кучлари томонидан қўлланилган янги ва замонавий ҳаво ҳужумидан мудофаа тизими орқали самолёт нишонга олинган.
Эрон ҳарбийлари маълум қилишича, F-35 самолёти мамлакатнинг марказий ҳудудида урилган. Айни пайтда унинг тақдири номаълумлигича қолмоқда.
Қўриқчилар корпуси бу ҳолатни ўз ҳаво ҳужумидан мудофаа тизимлари тарихида илк бор шундай турдаги замонавий қирувчи самолётни нишонга олиш сифатида баҳолаган.
Шунингдек, Эрон давлат тeleradiokompaniyasi ўзининг Telegram-каналида ушбу воқеа акс этгани айтилган видеолавҳани ҳам эълон қилди. Бироқ мазкур видео ва маълумотлар ҳозирча мустақил манбалар томонидан тасдиқланмаган.

According to the statement, the incident occurred around 02:50 in the morning. The aircraft was targeted through a new and modern air defense system used by the IRGC Aerospace Force.
According to the Iranian military, the F-35 aircraft was struck in the country's central territory. Its fate currently remains unknown.
The Guards Corps assessed this event as the first instance in the history of its air defense systems of targeting such a type of modern fighter aircraft.
Also, the Iranian state television company announced on its Telegram channel a video report said to reflect this event. However, this video and information have not yet been confirmed by independent sources.