Эркак машинасида собиқ хотини ва унинг танишларини қасддан урди
Юнусобод туманидаги Ниёзбек йўли кўчасида содир бўлган ҳодисада 27 ёшли эркак ўзининг собиқ рафиқаси ва унинг ҳамроҳлари билан жанжаллашиб қолган. Шундан сўнг у Tracker русумли автомашинасини уларнинг устига ҳайдаб, қасддан уриб юборган.
Оқибатда 25 ёшли аёл ва яна бир шахс енгил турдаги жароҳатлар билан шифохонага ётқизилган.
Ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар маълумотига кўра, барча иштирокчилар шахси аниқланиб, туман ички ишлар бўлимига олиб келинган. Ҳозирда ҳолат юзасидан терговга қадар текширув ишлари олиб борилмоқда.
Мазкур ҳолат Ўзбекистон Ички ишлар вазирлиги ҳамда Тошкент шаҳар ИИББ раҳбарияти томонидан назоратга олинган.

In an incident that occurred on Niyozbek Street in Yunusobod district, a 27-year-old man got into an argument with his ex-wife and her companions. Subsequently, he deliberately drove his Tracker-brand car into them.
As a result, a 25-year-old woman and another person were hospitalized with minor injuries.
According to information from law enforcement agencies, all participants have been identified and brought to the district internal affairs department. Pre-investigative checks are currently being carried out regarding the situation.
This situation has been taken under control by the leadership of the Ministry of Internal Affairs of Uzbekistan and the Tashkent City Department of Internal Affairs.