Terminallar butun respublikaning temiryo‘l kassalariga o‘rnatilishi rejalashtirilgan.
Temiryo‘l kassalarida chiptalarni maxsus avtomatlashtirilgan chipta sotish terminalidan xarid qilish mumkin. Bu haqda "O‘ztemiryo‘lyo‘lovchi" AJ matbuot xizmatining xabar berdi.
Ta’kidlanishicha, mazkur terminaldan chipta rasmiylashtirishda, kerakli yo‘nalish, vagon va o‘rindiq tanlanadi. So‘ngra, shaxsiy ma’lumotlarni kiritib, to‘lov kartalari orqali chipta xarid qilinadi.
Hozirda ushbu avtomatlashtirilgan terminal Toshkent-Markaziy vokzalida test tartibida ishlamoqda. Yaqin kunlarda uni Respublikaning qolgan barcha temiryo‘l vokzallariga o‘rnatish rejalashtirilgan.

Tickets can be purchased from a special automated ticket vending machine at railway ticket offices. About this was reported by the press service of "Uzbekistan Railways" here.
It is noted that through this terminal, when issuing a ticket, the necessary route, carriage, and seat are selected. Then, personal information is entered, and the ticket is purchased through payment cards.
Currently, this automated terminal is operating in test mode at the Tashkent-Central station. It is planned to install it at all other railway stations of the Republic in the coming days.