Ish vaqtida vafot etgan “elektroset” xodimi uchun 340 mln so‘m undirib berildi
Zarar pullarini bir yildan beri to‘lamay kelgan korxonadan mehnat inspeksiyasi aralashuvi bilan kerakli summa undirib berildi.
'Ish vaqtida vafot etgan “elektroset” xodimi uchun 340 mln so‘m undirib berildi'ning rasmi
Toshkent viloyatida vafot etgan xodim uchun to‘lanmayotgan 340 mln so‘m to‘liq undirib berildi. Bu haqda Kambag‘allikni qisqartirish va bandlik vazirligi xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, “Hududiy elektr tarmoqlari” AJ Bekobod shahar elektr tarmoqlari korxonasi xodimi Bunyod Mirboboyev 2023 yil 12 mart kuni elektr uskunalarida ishlab chiqarishdagi baxtsiz hodisa tufayli vafot etgan.
Korxona uning oila a’zolariga to‘lanishi lozim bo‘lgan 340 million so‘m miqdoridagi zarar pullarini 1 yildan ortiq vaqt davomida to‘lamay kelgan. Davlat mehnat inspeksiyasi aralashuvi bilan ushbu summa marhumning oila a’zolariga korxonadan to‘liq undirib berildi.

The unpaid 340 million UZS for the deceased employee in Tashkent region has been fully recovered. The Ministry of Poverty Reduction and Employment reported this.
It was reported that Bunyod Mirboboev, an employee of the Bekabad city power networks enterprise of “Regional Electric Networks” JSC, died on March 12, 2023 due to an accident involving electrical equipment at work.
The company had not paid the family members the 340 million UZS compensation they were entitled to for more than a year. With the intervention of the State Labor Inspection, this amount was fully recovered from the company to the deceased's family members.