Loyiha O‘zbekistonning barcha hududlari hamda boshqa mamlakatlarning ijodkor va hunarmandlarini qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan.
'Toshkentning ikkita tarixiy mahallasida art-rezidensiyalar ochildi'ning rasmi
YUNЕSKOning Butunjahon merosi dastlabki ro‘yxatiga kiritilgan “Namuna” va “Hasti Imom” tarixiy mahallalarida art-rezidensiyalarning tantanali ochilish marosimi o‘tkazildi. Bu haqida Prezident yordamchisi Saida Mirziyoyeva ma’lum qildi.
“Bu Toshkentning madaniy merosini asrab-avaylash va ijodiy muhitini rivojlantirish yo‘lidagi muhim qadamdir. Loyiha O‘zbekistonning barcha hududlari hamda boshqa mamlakatlarning ijodkor va hunarmandlarini qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan. Art-rezidensiya tajriba almashish, madaniyatlararo muloqot va qo‘shma loyihalarni amalga oshirish platformasiga aylanadi”, - deydi S.Mirziyoyeva.

Art residencies opened in two historical districts of Tashkent.
The project is aimed at supporting creative individuals and artisans from all regions of Uzbekistan and other countries, paying careful attention to sentence delivery and punctuation marks.
Image of 'Art residencies opened in two historical districts of Tashkent.'
The ceremonial openings of art residencies were held in the "Model" and "Hasti Imam" historic districts, which have been included in the UNESCO World Heritage preliminary list. Presidential Assistant Saida Mirziyoyeva announced this.
“This is an important step towards preserving Tashkent's cultural heritage and developing its creative environment. The project is aimed at supporting artists and craftsmans from all regions of Uzbekistan as well as from other countries. The art residency will become a platform for sharing experiences, intercultural dialogue, and implementing joint projects,” says S. Mirziyoyeva.