Toshkentda 10 kunda 32 nafar “zakladchik” ushlandi
Jinoyat kodeksiga ko‘ra, ushbu jinoyat uchun 20 yilgacha ozodlikdan mahrum qilish jazosi tayinlanishi mumkin.
'Toshkentda  10 kunda 32 nafar “zakladchik” ushlandi'ning rasmi
20 sentyabr kunidan 20 oktyabr kuniga qadar Toshkent shahrida o‘tkazilayotgan giyohvandlik vositalari va psixotrop moddalarning noqonuniy aylanmasiga qarshi kurashish oyligi doirasida 32 nafar “zakladchik” ushlandi.
Ularning yonidan va yashirgan joylaridan giyohvandlik vositalari va psixotrop moddalar aniqlanib, xolislar ishtirokida rasmiylashtirib olingan.
Barcha holatlar yuzasidan Tergov bo‘limi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 273-moddasi 5-qismi (“Giyohvandlik vositalari, ularning analoglari yoki psixotrop moddalarni o‘tkazish maqsadini ko‘zlab qonunga xilof ravishda tayyorlash, olish, saqlash va boshqa harakatlar qilish, shuningdek ularni qonunga xilof ravishda o‘tkazish”) bilan jinoyat ishlari qo‘zg‘atilib, gumon qilinuvchilarga nisbatan qamoqqa olish ehtiyot chorasi qo‘llangan, tergov harakatlari davom etmoqda.
O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 273-moddasiga ko‘ra, ushbu jinoyatni sodir etgan shaxsga nisbatan sud tomonidan 20 yilgacha ozodlikdan mahrum qilish jazosi tayinlanishi mumkin.

In Tashkent, 32 "couriers" were detained in 10 days.
According to the Criminal Code, a sentence of up to 20 years of deprivation of freedom can be imposed for this crime.
Image of 'In Tashkent, 32 "couriers" were detained in 10 days.'
From September 20 to October 20, a month-long campaign against the illegal circulation of drugs and psychotropic substances is being held in the city of Tashkent, during which 32 “couriers” were detained.
Drugs and psychotropic substances were found with them and at their hiding places, officially documented in the presence of witnesses.
Investigations have been initiated on all cases by the Investigation Department under Article 273 part 5 of the Criminal Code of the Republic of Uzbekistan (“Illegal preparation, acquisition, storage, and other actions with the intent of trafficking drugs, their analogues, or psychotropic substances, as well as their illegal trafficking”), and suspects have been detained as a precaution, with investigatory actions ongoing.
According to Article 273 of the Criminal Code of the Republic of Uzbekistan, a person convicted of this crime may be sentenced to up to 20 years in prison.