Xorijga chiqish biometrik pasportini pochta xizmati orqali yetkazib berish xizmati yo‘lga qo‘yiladi
'Xorijga chiqish biometrik pasportini pochta xizmati orqali yetkazib berish xizmati yo‘lga qo‘yiladi'ning rasmi
Qaror (PQ-380-son, 04.11.2024 y.) bilan Prezidentning ayrim hujjatlariga o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritildi. Bu haqida Adliya vazirligi xabar berdi.
Unga ko‘ra, quyidagilarni nazarda tutuvchi o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritildi:
• xorijga chiqish biometrik pasportini berganlik uchun undiriladigan davlat boji summasini qayta taqsimlash;
• xorijga chiqish biometrik pasportini pochta xizmati orqali yetkazib berish;
• voyaga yetmagan shaxslarga xorijga chiqish biometrik pasporti rasmiylashtirilganda uning ota-onasi yoki ularning o‘rnini bosuvchi yoxud hamrohlik qiluvchi shaxslarni bolani chet davlat hududida nazoratsiz qoldirganlik uchun javobgarlik haqida ogohlantirish.

The service of delivering biometric passports for international travel via postal service will be launched.
Image of 'The service of delivering biometric passports for international travel via postal service will be launched.'
By the decision (PQ-380, dated 04.11.2024), amendments and additions have been made to certain documents of the President. The Ministry of Justice announced this.
Accordingly, the following amendments and additions were made:
• reapportioning the state fee charged for issuing biometric passports for travel abroad;
• delivering biometric passports for travel abroad through postal service;
• notifying the parents or their legal substitutes or accompanying persons about the responsibility for leaving the child unattended in a foreign country's territory when formalizing biometric passports for minors.
Image of 'Zelenskyy visited Azerbaijan'
Zelenskyy visited Azerbaijan
Image of 'The International Biology Olympiad named after Abu Ali ibn Sino is taking place in Namangan.'