Ayni paytda jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari o‘tkazilmoqda.
Departamentning Shahrisabz shahar bo‘limi va IIB xodimlari hamkorligida o‘tkazilgan tezkor tadbirda “Kesh” MFYda yashovchi fuqaro N.Q. o‘zining yashash xonadonining yerto‘lasida yashirin sex tashkil etib, yog‘ ishlab chiqarish bilan shug‘ullanib kelayotganligi aniqlanib, 604 litr iste’molga yaroqsiz yog‘, 320 kg. chigit, 1 dona juvoz uskunasi va boshqa ishlab chiqarishda foydalanilgan tovar moddiy boyliklari ashyoviy dalil sifatida olingan.
Mazkur holat yuzasidan Jinoyat kodeksining 186-2-moddasi (chigitdan olinadigan mahsulotni qonunga xilof ravishda ishlab chiqarish yoki muomalaga kiritish ) bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari o‘tkazilmoqda.

A case of producing inedible oil in Shahrisabz was exposed. The Department under the Prosecutor General reported about this.
In a rapid operation conducted by the cooperation of the Department's Shahrisabz city division and the Ministry of Internal Affairs, it was discovered that citizen N.Q., residing in the “Kesh” Makhalla, had organized a secret workshop in the basement of his residential house, engaging in the production of oil, and 604 liters of inedible oil, 320 kg of cotton seeds, 1 juice extractor, and other material goods used in production were seized as physical evidence.
A criminal case has been initiated under Article 186-2 of the Criminal Code (illegal production or circulation of products obtained from cotton seeds), and investigative actions are being carried out.