Timur Kapadze O‘zbekiston milliy terma jamoasi bosh murabbiyi etib tayinlandi
O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasi xabariga ko‘ra, milliy terma jamoa bosh murabbiyligi uchun bir qator nomzodlar o‘rganib chiqilgan va tahlil qilingan.
'Timur Kapadze O‘zbekiston milliy terma jamoasi bosh murabbiyi etib tayinlandi'ning rasmi
O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasi xabariga ko‘ra, milliy terma jamoa bosh murabbiyligi uchun bir qator nomzodlarni o‘rganib chiqilgan va tahlil qilingan.
Mahalliy va xorijlik tajribali mutaxassislar bilan muzokaralar o‘tkazilgan. Shu bilan birga, murabbiylar kengashi tomonidan taqdim etilgan tavsiyalar ham batafsil ko‘rib chiqildi.
Jahon chempionati saralashining hal qiluvchi o‘yinlariga oz vaqt qolganini hisobga olib, jamoa va futbolchilar bilan yaqindan tanish bo‘lgan, uzoq yillar davomida milliy terma jamoa safida to‘p surgan hamda bosh murabbiy va yordamchi murabbiy sifatida faoliyat olib borgan.
O‘zbekiston Olimpiya terma jamoasi bilan tarixiy natijaga erishgan Timur Kapadze nomzodi ilgari surilgan.
"Hozirgi yuzaga kelgan holatda O‘FA aynan Kapadzening murabbiylik iste’dodi, mas’uliyati, jamoa a’zolari orasida mavqei, qolaversa doimo yuqori maqsad sari intilish kabi jihatlari orqali muhim uchrashuarda ijobiy natija ko‘rsatishiga ishonadi.
Ayni kunlarda O‘zbekiston milliy terma jamoasi Qatarda yig‘in o‘tkazmoqda. Timur Kapadze ushbu yig‘inga qo‘shilib, jamoa boshqaruvini qo‘lga oladi", - deyiladi O‘FA xabarida.

Timur Kapadze was appointed as the head coach of the Uzbekistan national team.
According to the Uzbekistan Football Association's report, several candidates for the position of the national team's head coach have been reviewed and analyzed.
Image of 'Timur Kapadze was appointed as the head coach of the Uzbekistan national team.'
According to the report of the Uzbekistan Football Association, a number of candidates for the position of the national team head coach have been studied and analyzed.
Negotiations have been conducted with experienced local and foreign specialists. Furthermore, recommendations presented by the coaches' council have also been thoroughly considered.
Considering the short time left before the decisive matches of the World Cup qualifiers, someone who is closely familiar with the team and players, has played for the national team for many years, and has served as a head coach and assistant coach.
The candidacy of Timur Kapadze, who achieved a historic result with the Uzbekistan Olympic team, has been put forward.
"In the current situation, the UFA trusts in Kapadze's coaching talent, responsibility, standing among team members, and his constant aspiration towards high goals to bring positive results in important matches.
These days, the Uzbekistan national team is holding a camp in Qatar. Timur Kapadze will join this camp and take over the management of the team," - says the UFA report.