Andijon viloyatida ota bufetdan so‘roqsiz yegulik olib yegan qizini kaltaklab o‘ldirdi. Bu haqda “Millar” dasturida xabar berildi.
Ma’lum qilinishicha, mazkur holat 2024 yilning oktyabr oyida viloyatning Marhamat tumanida sodir bo‘lgan. Qiz 6 sinf o‘quvchisi bo‘lgan. U maktab bufetidan so‘roqsiz yegulik olib yegan. Bir necha marotaba bu holat takrorlanganiga maktab o‘qituvchisi qizning ustidan otasiga shikoyat qilgan. Otaning bundan jahli chiqib, qizini qora rezina kamar bilan do‘pposlagan. Oqibatda qiz olgan tan jarohatlari sabab vafot etgan.
Holat yuzasidan sud ishi jinoyat ishlari bo‘yicha Andijon tumani sudida ko‘rib chiqildi. Sud hukmiga ko‘ra, sudlanuvchi ota Jinoyat kodeksining 104-moddasi (Qasddan badanga og‘ir shikast yetkazish) 3-qismi "d" bandi bilan aybli deb topilib, unga nisbatan 9 yil muddatga ozodlikdan mahrum qilish jazosi tayinlandi.

In Andijan, a father beat his daughter to death for taking food without asking from the buffet.
Image of 'In Andijan, a father beat his daughter to death for taking food without asking from the buffet.'
In the Andijan region, a father killed his daughter by beating her for taking food without asking from the buffet. This was reported in the "Millar" program.
It is reported that this incident occurred in October 2024, in the Marhamat district of the region.  The girl was a 6th-grade student. She had taken food without asking from the school buffet on several occasions. After repeated incidents, a school teacher complained to her father. Angered by this, the father beat his daughter with a black rubber belt. As a result, the girl died from the injuries received.
The case was reviewed by the criminal court in Andijan district. According to the court's decision, the guilty father was sentenced under Article 104 Section 3 "d" of the Criminal Code (Intentional grievous bodily harm) to 9 years of imprisonment.