Din ishlari bo‘yicha qo‘mita tomonidan o‘tkazilgan tekshiruv natijasiga ko‘ra Toshkent shahrida joylashgan “AIRFAZO" MCHJ ga nisbatan litsenziyasiz “Umra” tadbirini tashkil etgani uchun jarima qo‘llanildi. Bu haqda Din ishlari bo‘yicha qo‘mita Axborot xizmati xabar qildi.
“Umra” tadbirlarini tashkil etish va o‘tkazish bo‘yicha faoliyat uchun litsenziya olish sohasidagi huquqbuzarliklar uchun yuridik shaxslarga solinadigan jarimalar miqdorlari BHMning 200 baravari (75 mln. so‘m) etib belgilangan.
"Ogoh bo‘ling! “Umra” tadbirlarini tashkil etish va o‘tkazishga oid xizmatlarini litsenziyaga ega bo‘lmagan tadbirkorlik subektlari tomonidan ko‘rsatish taqiqlangan", - deyiladi xabarda.

According to the inspection conducted by the Committee on Religious Affairs, a fine was imposed on "AIRFAZO" LLC, located in Tashkent city, for organizing the "Umrah" event without a license. This was reported by the Information Service of the Committee on Religious Affairs.
The amount of fines imposed on legal entities for violations in obtaining licenses to organize and conduct "Umrah" events is determined to be 200 times the base calculation amount (75 million sums).
"Be aware! The provision of services related to the organization and conduct of "Umrah" events by entrepreneurial subjects without a license is prohibited", the report states.