Ilon Mask Tesla investorlari bilan suhbatda endi Donald Tramp bilan ishlashga haftasiga atigi bir-ikki kun vaqt ajratishini ma’lum qildi. Bu bayonot “Tesla” choraklik hisobotini e’lon qilgan kuni yangradi.
Hisobotga ko‘ra, kompaniya sof foydasi 71 foizga, avtomobil savdosidan tushgan daromad esa 20 foizga kamaygan. Bu — “Tesla”tarixidagi eng yirik choraklik pasayish.
NPR’ning yozishicha, kompaniya muammolariga Maskning siyosiy faolligi ham sabab bo‘lgan. Demokratlar orasida “Tesla”mashinalariga bo‘lgan talab keskin kamaygan, chunki bu qatlam elektromobillarni ko‘proq tanlaydi.
Mask esa bu fikrlarni inkor etib, daromadning asosiy manbai sifatida robotaksilar va avtonom robotlarni ko‘rsatdi.

Tesla's profits have plummeted.
In a conversation with Tesla investors, Elon Musk announced that he will now dedicate only one or two days a week to working with Donald Trump. This statement came on the day Tesla published its quarterly report.
According to the report, the company's net profit decreased by 71%, and revenue from car sales decreased by 20%. This is the largest quarterly decline in Tesla's history.
NPR writes that Musk's political activism also contributed to the company's problems. Demand for Tesla cars has sharply decreased among Democrats because this segment chooses more electric cars.
Musk, however, refuted these ideas, citing robotics and autonomous robots as the main source of income.