Bugun harorat 37 darajagacha ko‘tariladi
O‘zgidrometning xabar berishicha, 3 may kuni Toshkentda havo o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Sharqdan sekundiga 3-8 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 15-17 daraja iliq, kunduzi 32-34 daraja issiq bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida havo o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda shamol esadi. Ayrim joylarda shamolning tezligi chang-to‘zonlari bilan birga sekundiga 13-18 metrgacha kuchayishi mumkin. Kechasi 13-18 daraja iliq, kunduzi 30-35 daraja issiq bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda shamol esadi. Ayrim joylarda shamolning tezligi chang-to‘zonlari bilan birga sekundiga 13-18 metrgacha kuchayishi mumkin. Kechasi 15-20 daraja iliq, kunduzi 32-37 daraja issiq bo‘ladi.
Toshkent, Samarqand, Jizzax va Sirdaryo viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda shamol esadi. Ayrim joylarda shamolning tezligi chang-to‘zonlari bilan birga sekundiga 13-18 metrgacha kuchayishi mumkin. Kechasi 15-20 daraja iliq, kunduzi 30-35 daraja issiq bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 15-20 daraja iliq, kunduzi 32-37 daraja issiq bo‘ladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida havo o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Sharqdan sekundiga 5-10 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 15-20, kunduzi 28-33 daraja issiq bo‘ladi.
Respublikamizning tog‘li hududlarida havo o‘zgarib turadi, yog‘ingarchilik bo‘lmaydi. Sharqdan sekundiga 7-12 metr tezlikda shamol esadi. Kechasi 10-15, kunduzi 20-25 daraja iliq bo‘ladi.
Jamiyat Bugun 14:08
Jamiyat Bugun 14:05
'Surxondaryoda erkak o‘zini 7-qavatdan pastga ot'ning rasmi
Surxondaryoda erkak o‘zini 7-qavatdan pastga ot
Voqea ortidan u voqea joyida halok bo‘ldi.
'Ramazon hayiti 20 martda nishonlanadi'ning rasmi
Jamiyat Bugun 13:01
Ramazon hayiti 20 martda nishonlanadi
O‘zbekiston Prezidenti qaroriga ko‘ra, 2026 yil 20 mart kuni mamlakatimizda Ramazon hayiti keng nishonlanadi.

According to the Uzbekistan Hydrometeorological Service, the weather in Tashkent will be variable on May 3rd, with no precipitation. A wind from the east will blow at a speed of 3-8 meters per second. The temperature will be 15-17 degrees warm at night, and 32-34 degrees warm during the day.
In the Republic of Karakalpakstan and the Khorezm region, the weather will be variable with no precipitation. A wind from the east will blow at a speed of 7-12 meters per second. In some places, the wind speed may increase to 13-18 meters per second along with dust storms. The temperature will be 13-18 degrees warm at night, and 30-35 degrees warm during the day.
In the Bukhara and Navoi regions, the weather will be variable with no precipitation. A wind from the east will blow at a speed of 7-12 meters per second. In some places, the wind speed may increase to 13-18 meters per second along with dust storms. The temperature will be 15-20 degrees warm at night, and 32-37 degrees warm during the day.
In the Tashkent, Samarkand, Jizzakh, and Syrdarya regions, the weather will be variable with no precipitation. A wind from the east will blow at a speed of 7-12 meters per second. In some places, the wind speed may increase to 13-18 meters per second along with dust storms. The temperature will be 15-20 degrees warm at night, and 30-35 degrees warm during the day.
In the Qashqadaryo and Surxondaryo regions, the weather will be variable with no precipitation. A wind from the east will blow at a speed of 7-12 meters per second. The temperature will be 15-20 degrees warm at night, and 32-37 degrees warm during the day.
In the Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be variable with no precipitation. A wind from the east will blow at a speed of 5-10 meters per second. The temperature will be 15-20 warm at night, and 28-33 degrees warm during the day.
In the mountainous areas of our republic, the weather will be variable with no precipitation. A wind from the east will blow at a speed of 7-12 meters per second. The temperature will be 10-15 warm at night, and 20-25 degrees warm during the day.