Ikkі vіloyatda 400 mln so‘mlіk "svet" va gaz o‘g‘rіlarі qo‘lga tushdі
Namangan va Toshkent viloyatlarida sodir etilgan o'g'irliklar yuzasidan jinoyat ishlari qo'zg'atilgan.
'Ikkі vіloyatda 400 mln so‘mlіk "svet" va gaz o‘g‘rіlarі qo‘lga tushdі'ning rasmi
Namangandagi novvoyxonalarning biri tarmoqqa o‘zbochimchalik bilan ulanib, 299,6 million so‘mlik tabiiy gazdan noqonuniy foydalangani fosh qilindi.
Bu haqda Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamenti deb xabar berdi.
Shu kabi yana bir holat, departamentning Ohangaron tumani bo‘limi xodimlari tomonidan o‘tkazilgan tergovga qadar tekshiruvda ham aniqlangan.
Unga ko‘ra, "M.O." fermer xo‘jaligi rahbari M.B. tijorat maqsadida suv nasosini elektrom tarmoqqa o‘zbochimchalik bilan to‘g‘ridan-to‘g‘ri ulab, 109,8 million so‘mlik elektrom energiyasidan noqonuniy foydalangani aniqlangan.
Hozirda mazkur holatlar yuzasidan Jinoyat kodeksining 169-moddasi (o‘g‘rilik) bilan jinoyat ishlari qo‘zg‘atilib, tergov harakatlari boshlab yuborilgan, deyiladi xabarda.

In two provinces, thieves of electricity and gas worth 400 million soums were caught.
It was revealed that one of the bakeries in Namangan illegally connected to the network on its own and unlawfully used natural gas worth 299.6 million soums.
This was reported by the Department for Combating Economic Crimes.
Another similar case was also identified during an investigation, prior to an inquiry conducted by the staff of the Department's Ohangaron district division.
According to it, it was found that the head of the "M.O." farm, M.B., for commercial purposes, independently and directly connected a water pump to the electrical grid and illegally used electricity worth 109.8 million soums.
It is reported that criminal cases have now been initiated regarding these incidents under Article 169 (Theft) of the Criminal Code, and investigative actions have been launched.