O‘zbekiston va Paragvay Prezidentlari Ko‘ksaroyda daraxt ekdi
O‘zbekiston va Paragvay Prezidentlari o‘rtasidagi oliy darajadagi muzokaralar yakunlangach, 11 dekabr kuni Ko‘ksaroy qarorgohida daraxt ekish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Prezident matbuot xizmati ma’lumotiga ko‘ra, Shavkat Mirziyoyev va Santyago Penya Faxriy mehmonlar xiyobonida o‘zaro do‘stlik va uzoq muddatli hamkorlikka sadoqat ramzi sifatida birgalikda nihol qadadi.
Paragvay Respublikasi Prezidenti Santyago Penya rasmiy tashrif bilan 11 dekabr kuni O‘zbekistonga keldi. U “Toshkent-Humo” xalqaro aeroportida hukumat vakillari tomonidan kutib olindi. Ko‘ksaroydagi rasmiy kutib olish marosimidan so‘ng Prezidentlar tor va keng tarkibda muzokaralar o‘tkazib, Qo‘shma bayonotni imzoladilar.
Santyago Penyaning tashrifi 11–13 dekabr kunlariga mo‘ljallangan bo‘lib, unga rafiqasi Letisiya Okampos hamrohlik qilmogda. Paragvay yetakchisi safar davomida Xalqaro avtomobil federatsiyasi Bosh assambleyasida va federatsiya tomonidan o‘tkaziladigan musobaqalar g‘oliblarini taqdirlash marosimida ham ishtirok etishi belgilangan.

After the conclusion of high-level talks between the Presidents of Uzbekistan and Paraguay, a tree planting ceremony was held at the Koksaroy residence on December 11.
According to the Presidential Press Service, Shavkat Mirziyoyev and Santiago Peña jointly planted a sapling in the Alley of Honored Guests as a symbol of mutual friendship and long-term cooperation.
President of the Republic of Paraguay Santiago Peña arrived in Uzbekistan on an official visit on December 11. He was welcomed at the "Tashkent-Humo" International Airport by government representatives. Following the official welcoming ceremony at Koksaroy, the Presidents held talks in both restricted and expanded formats and signed a Joint Statement.
Santiago Peña's visit is scheduled for December 11-13, and he is accompanied by his wife, Leticia Ocampos. During his trip, the Paraguayan leader is also set to participate in the General Assembly of the International Automobile Federation and the ceremony honoring the winners of competitions organized by the federation.