Prezident Yaponiyadagi vatandoshlar bilan uchrashdi
Rasmiy tashrif bilan Yaponiyaga kelgan Prezident Shavkat Mirziyoyev Tokio shahrida mehnat qilayotgan va tahsil olayotgan vatandoshlarimizni qizgin kutib oldi.
Suhbat davomida mamlakatimizda olib borilayotgan islohotlar, yurtdoshlarimizning maqsad va orzu-umidlari yuzasidan ochiq va samimiy mulokot bo‘ldi.
Davlat rahbari vatandoshlarimizga ish va ta’limlarida muvaffaqiyat tilab, ularning kunchiqar yurtlarda ortirgan bilim va tajribalarini Vatanimiz taraqqiyoti va xalqimiz farovonligiga xizmat qilishi uchun foydalanishlariga ishonch bildirdi.

President Shavkat Mirziyoyev, who arrived in Japan on an official visit, warmly met with our compatriots working and studying in Tokyo.
During the conversation, there was an open and sincere dialogue about the reforms being carried out in our country, and the goals and aspirations of our compatriots.
The Head of State wished success to our compatriots in their work and studies and expressed confidence that the knowledge and experience they have gained in foreign countries will be used to serve the development of our Homeland and the well-being of our people.