Ramzon Qodirovning o‘g‘li Adam Qodirov avtoxalokatga uchradi
Ijtimoiy tarmoqlarda Checheniston rahbari Ramzon Qodirovning o‘g‘li Adam Qodirov Grozniyda yo‘l-transport hodisasiga uchragani haqida xabarlar tarqaldi. Muholifatdagi NIYS telegram-kanali hamda "Kavkaz.Realiy" nashri manbalarga tayanib, u voqeadan keyin shifoxonaga ogir ahvolda olib kelinganini yozdi.
Manbalarga ko‘ra, Adam Qodirov hushsiz holatda respublika shifoxonasiga yetkazilgan, shifokorlar uni reanimatsiya qilib, keyin Moskvaga olib ketish uchun tayyorgarlik ko‘rayotgani aytilmoqda.
Xabarlarda qayd etilishicha, Qodirov korteji katta tezlikda harakatlangan, bir necha avtomobil hodisaga jalb etilgan va bir necha kishi jarohat olgan bo‘lishi mumkin. Shu voqeadan so‘ng Grozniy shahrida ayrim yo‘llar vaqtincha yopilgani, xususan, shifoxona tomon boriladigan yo‘nalishlar cheklanganligi haqida ham ma’lumotlar keltirilgan.
18 yoshli Adam Qodirov Chechenistonda eng ko‘p tilga olinadigan shaxslardan biri hisoblanadi: ayrim manbalarda u Checheniston xavfsizlik kengashi kotibi va respublika IIV kuratori sifatida ko‘rsatiladi.
Ayni paytda rasmiy idoralar tomonidan hodisa tafsilotlari bo‘yicha to‘liq, ochiq bayonot berilganligi haqida tasdiqlangan ma’lumot yo‘q. Shuning uchun voqea haqidagi keltirilgan tafsilotlar hozircha manbalar bergan ma’lumotlar darajasida qolmoqda.

Ramzan Kadyrov's son Adam Kadyrov was involved in a car accident.
Reports have spread on social networks about Chechen leader Ramzan Kadyrov's son, Adam Kadyrov, being involved in a road traffic accident in Grozny. The opposition NIYSO Telegram channel and the publication "Kavkaz.Realii," citing sources, wrote that after the incident he was taken to the hospital in serious condition.
According to sources, Adam Kadyrov was delivered to the republic's hospital in an unconscious state; doctors resuscitated him and are reportedly preparing to transport him to Moscow.
The reports note that Kadyrov's motorcade was moving at high speed, several vehicles were involved in the accident, and several people may have been injured. Following this incident, there is also information that some roads in Grozny were temporarily closed, particularly routes leading to the hospital.
18-year-old Adam Kadyrov is considered one of the most talked-about figures in Chechnya: some sources indicate him as the secretary of the Chechen Security Council and curator of the republic's Ministry of Internal Affairs.
At the same time, there is no confirmed information about official bodies providing a full, open statement regarding the details of the incident. Therefore, the details provided about the event remain at the level of information given by sources for now.