"Beshqo'rg'on" bozori yong'indan so'ng yopildi
Eslatib o‘tamiz, Darakchi.uz muxbiri aynan yong‘in sodir bo‘lgan hududga borib maxsus reportaj tayyorlagadi.
'"Beshqo'rg'on" bozori yong'indan so'ng yopildi'ning rasmi
Chilonzor tumanidagi "Beshqo‘rgon" bozori yong‘in xavfsizligi qoidalari qo‘pol buzilgani sabab vaqtincha faoliyatini to‘xtatdi. Tekshiruvda yong‘in o‘chirish tizimi ishlamaganligi aniqlandi.
Favqulodda vaziyatlar vazirligi ma’lumotiga ko‘ra, 5 aprel kuni bozorda sodir bo‘lgan yong‘in qariyb 2,5 soatda o‘chirilgan. Hodisada jabrlanganlar yo‘q, biroq katta hudud zarar ko‘rgan.
Tekshiruv davomida bozor va yoqilg‘i quyish shoxobchasida bir qator jiddiy kamchiliklar, jumladan nosoz yong‘in o‘chirish tizimi aniqlandi. Kamchiliklar bartaraf etilguncha majmua faoliyati to‘xtatildi.

"Beshqo'rg'on" market closed after the fire.
We inform you, Darakchi.uz correspondent is going to the exact area where the fire occurred to prepare a special report.
Image of '"Beshqo'rg'on" market closed after the fire.'
The "Beshkurgon" market in Chilanzar district has temporarily suspended its activities due to a gross violation of fire safety rules. The inspection revealed that the fire extinguishing system was not operational.
According to the Ministry of Emergency Situations, the fire that occurred at the market on April 5 was extinguished in approximately 2.5 hours. There were no casualties in the incident, but a large area was damaged.
During the inspection, a number of serious deficiencies were identified at the market and the fuel filling station, including a faulty fire extinguishing system. The complex's operations have been suspended until the deficiencies are eliminated.