Жанубий Кореяда бир соат давом этган қарама-қаршиликдан сўнг президент Юн Сок Ёлни ҳибсга олишга уринишини тўхтатди. Бу ҳақда "Yonhap" хабар берди.
"Биз қарама-қаршилик давом этаётганлиги сабабли ҳибсга олиш ордерини бажариш деярли имконсиз эканлигини билган ҳолда қаршилик туфайли жойида бўлган ходимлар хавфсизлигидан хавотирланиб, ижрони тўхтатдик",— дейилади расмий баёнотда.
Эслатиб ўтамиз, сал аввал президентни ҳибсга олиш учун уч мингга яқин полициячи жалб қилинганди. Шунингдек, қароргоҳ ёнида президентни ҳимоя қилиш ва импичментни бекор қилишга чақирувчи 1 минг 200 нафар Юн тарафдорлари тўпланган.

It turned out to be impossible to arrest the President of South Korea.
After an hour-long confrontation in South Korea, attempts to arrest President Yoon Suk Yeol were suspended. This was reported by "Yonhap" here.
"Due to the ongoing confrontation, knowing that it was nearly impossible to execute the arrest warrant and worried about the safety of the officers on the scene, we stopped the operation,"— says the official statement.
It should be noted that nearly three thousand police officers had been deployed to arrest the president earlier. Additionally, around 1,200 supporters of Yoon gathered near the residence, calling for his defense and the cancellation of the impeachment.