“Ўзгидромет” бугун, 25 август куни кузатиладиган об-ҳаво маълумотларини эълон қилди.
Унга кўра, Тошкент шаҳрида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 3-8 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 20-22 даража, кундузи 36-38 даража иссиқ бўлади.
Қорақалпоғистон Республикаси ва Хоразм вилоятида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 15-20 даража, кундузи 32-37 даража иссиқ бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-2 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши, чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 18-23 даража, кундузи 34-39 даража иссиқ бўлади.
Тошкент, Сирдарё, Жиззах ва Самарқанд вилоятида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши, чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 17-22 даража, кундузи 34-39 даража иссиқ бўлади.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши, чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 18-23 даража, кундузи 35-40 даража иссиқ бўлади.
Андижон, Наманган ва Фарғона вилоятида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 5-10 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 16-21 даража, кундузи 32-37 даража иссиқ бўлади.
Республиканинг тоғли ҳудудларида ҳаво бироз булутли бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 12-17 даража, кундузи 25-30 даража иссиқ бўлади.

"Uzhydromet" announced the weather forecast for today, August 25.
According to it, the weather in Tashkent city will be slightly cloudy, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 3-8 m/s. The temperature will be 20-22 degrees at night, and 36-38 degrees during the day.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be slightly cloudy, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. The temperature will be 15-20 degrees at night, and 32-37 degrees during the day.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be slightly cloudy, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s, in some places it may increase to 13-18 m/s and be accompanied by dust. The temperature will be 18-23 degrees at night, and 34-39 degrees during the day.
In Tashkent, Sirdaryo, Jizzakh, and Samarkand regions, the weather will be slightly cloudy, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s, in some places it may increase to 13-18 m/s and be accompanied by dust. The temperature will be 17-22 degrees at night, and 34-39 degrees during the day.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be slightly cloudy, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s, in some places it may increase to 13-18 m/s and be accompanied by dust. The temperature will be 18-23 degrees at night, and 35-40 degrees during the day.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be slightly cloudy, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 5-10 m/s. The temperature will be 16-21 degrees at night, and 32-37 degrees during the day.
In the mountainous areas of the republic, the weather will be slightly cloudy, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s, in some places it may increase to 13-18 m/s. The temperature will be 12-17 degrees at night, and 25-30 degrees during the day.