“Ўзгидромет” бугун, 8 сентябрь куни кузатиладиган об-ҳаво маълумотларини эълон қилди.
Унга кўра, Тошкент шаҳрида ҳаво бироз булутли, вақти-вақти билан ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 3-8 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 18-20 даража, кундузи 30-32 даража бўлади.
Қорақалпоғистон Республикаси, Хоразм вилоятида ҳаво бироз булутли, вақти-вақти билан ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 13-18 даража, кундузи 27-32 даража бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятларида ҳаво бироз булутли, вақти-вақти билан ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 15-20 даража, кундузи 30-35 даража бўлади.
Тошкент, Сирдарё, Жиззах, Самарқанд вилоятларида ҳаво бироз булутли, вақти-вақти билан ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 15-20 даража, кундузи 30-35 даража бўлади.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятларида ҳаво бироз булутли, вақти-вақти билан ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 17-22 даража, кундузи 33-38 даража бўлади.
Андижон, Наманган, Фарғона вилоятларида ҳаво бироз булутли, вақти-вақти билан ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 5-10 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 15-20 даража, кундузи 30-35 даража бўлади.
Республиканинг тоғли ҳудудларида ҳаво бироз булутли, вақти-вақти билан ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди, фақат куннинг иккинчи ярмида Тошкент вилоятида ва Фарғона водийси вилоятларида айрим жойларда қисқа муддатли ёмғир ёғиши, момақалдироқ бўлиши мумкин. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 12-17 даража, кундузи 20-25 даража бўлади.

According to it, the weather in Tashkent city will be slightly cloudy, occasionally variable, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 3-8 m/s. The temperature at night will be 18-20 degrees, during the day 30-32 degrees.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be slightly cloudy, occasionally variable, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. The temperature at night will be 13-18 degrees, during the day 27-32 degrees.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be slightly cloudy, occasionally variable, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. The temperature at night will be 15-20 degrees, during the day 30-35 degrees.
In Tashkent, Sirdaryo, Jizzakh, and Samarkand regions, the weather will be slightly cloudy, occasionally variable, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. The temperature at night will be 15-20 degrees, during the day 30-35 degrees.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be slightly cloudy, occasionally variable, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 7-12 m/s. The temperature at night will be 17-22 degrees, during the day 33-38 degrees.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be slightly cloudy, occasionally variable, no precipitation is expected. The wind will blow from the east at 5-10 m/s, in some places it may increase to 13-18 m/s. The temperature at night will be 15-20 degrees, during the day 30-35 degrees.
In the mountainous areas of the republic, the weather will be slightly cloudy, occasionally variable, no precipitation is expected, however, in the second half of the day, short-term rain and thunderstorms are possible in some places of Tashkent region and the provinces of the Fergana Valley. The wind will blow from the east at 7-12 m/s, in some places it may increase to 13-18 m/s. The temperature at night will be 12-17 degrees, during the day 20-25 degrees.