“Ўзгидромет” маълумотига кўра, 20 сентябрь куни мамлакат бўйича ҳаво ўзгарувчан бўлади. Тошкент шаҳрида ёғингарчилик кутилмайди. Қорақалпоғистон, Хоразм, Бухоро ва Навоий вилоятларида ҳам ҳаво ёғингарчиликсиз, бироқ айрим ҳудудларда шамол кучайиб, чанг-тўзонларни келтириб чиқариши мумкин. Андижон, Наманган ва Фарғона вилоятларида кечаси ёки эрталаб ёмғир ёғиши эҳтимоли бор. Тоғли ҳудудларда эса ёмғир ёғиб, баланд тоғларда қор ёғиши кузатилиши мумкин.
Шамол асосан шарқдан эсади, тезлиги 3–12 м/с атрофида бўлади. Айрим ҳудудларда шамолнинг тезлиги 13–18 м/с гача кучайиши мумкин.
Кечаси республика бўйича ҳаво ҳарорати 8–18 даража илиқ, тоғларда эса 5–10 даража бўлиши кутилмоқда. Кундузи Тошкент, Самарқанд, Жиззах, Сирдарё ва Фарғона водийси вилоятларида 23–28 даража, Қашқадарё ва Сурхондарёда 28–33 даража, Бухоро ва Навоийда 25–30 даража, Қорақалпоғистон ва Хоразмда 24–29 даража илиқ бўлади. Тоғли ҳудудларда эса ҳаво 13–18 даража илиқ бўлиши кутилмоқда.

Today, rain is expected in 3 provinces.
According to "Uzhydromet" information, the weather will be variable across the country on September 20. Rain is not expected in the city of Tashkent. In Karakalpakstan, Khorezm, Bukhara, and Navoi regions, the weather will also be without precipitation, but in some areas, the wind may intensify and cause dust. There is a possibility of rain at night or in the morning in Andijan, Namangan, and Fergana regions. In mountainous areas, rain is possible, and snow may be observed on high mountains.
The wind will mainly blow from the east, with a speed of around 3–12 m/s. In some areas, the wind speed may increase to 13–18 m/s.
At night, the air temperature across the republic is expected to be 8–18 degrees warm, while in the mountains it will be 5–10 degrees. During the day, in the regions of Tashkent, Samarkand, Jizzakh, Sirdarya, and the Fergana Valley, it will be 23–28 degrees warm; in Kashkadarya and Surkhandarya, 28–33 degrees; in Bukhara and Navoi, 25–30 degrees; and in Karakalpakstan and Khorezm, 24–29 degrees warm. In mountainous areas, the air temperature is expected to be 13–18 degrees warm.