20 сентябрга ўтар кечаси ва эрталаб Россия кучлари Украина ҳудудига оммавий қўшма қуролли зарба берди. Украина расмийларига кўра, ракеталардан бири Днепрдаги кўп қаватли бинога тегиб, бир киши ҳалок бўлган. Ҳозиргача уч кишининг ҳалок бўлгани ҳақида хабар берилган.
Украина Ҳарбий-ҳаво кучлари маълумотларига кўра, Россия Украинага “Шаҳед” типидаги 579 та ҳужумчи учувчисиз учувчисиз учувчисиз учувчисиз учувчисиз ва ҳар хил турдаги учувчисиз симуляторлар, шунингдек, 8 та “Искандер-М/КН-23” баллистик ракетаси ва 32 та Кҳ-101 қанотли ракетаси билан ҳужум қилган.
Ҳаво ҳужумидан мудофаа тизимлари 552 та дрон, 2 та “Искандер” баллистик ракетаси ва 29 та Кҳ-101 қанотли ракеталарини уриб туширишга муваффақ бўлди.
“Баллистик ва қанотли ракеталар ва 23 та ҳужумчи УАВ зарбалари 10 та жойда, уриб туширилган самолётларнинг қулаши (чиқинди) 10 та жойда қайд этилган”, — дейилади ҳаво кучларининг кундалик ҳисоботида.
Президент Владимир Зеленскийнинг сўзларига кўра, Украинанинг тўққиз вилояти Россия ҳаво ҳужумларига учраган: Днепропетровск, Николаев, Чернигов, Запорижжия, Полтава, Киев, Одесса, Суми ва Харков.

On the night of September 20 and the morning of September 21, Russian forces launched a massive combined armed strike on Ukrainian territory. According to Ukrainian officials, one of the missiles hit a multi-story building in Dnipro, killing one person. So far, reports have been received about three people killed.
According to the Ukrainian Air Force, Russia attacked Ukraine with 579 attack unmanned aerial vehicles (UAVs) of the "Shahed" type and various kinds of drone simulators, as well as 8 "Iskander-M/KN-23" ballistic missiles and 32 Kh-101 cruise missiles.
The air defense systems successfully shot down 552 drones, 2 "Iskander" ballistic missiles, and 29 Kh-101 cruise missiles.
"Strikes by ballistic and cruise missiles and 23 attack UAVs were recorded in 10 locations, and the crash sites (debris) of the downed aircraft were recorded in 10 locations," stated the Air Force's daily report.
According to President Volodymyr Zelenskyy, nine regions of Ukraine were targeted by Russian air attacks: Dnipropetrovsk, Mykolaiv, Chernihiv, Zaporizhzhia, Poltava, Kyiv, Odesa, Sumy, and Kharkiv.