“Ўзгидромет” бугун, 26 сентябрь куни кузатиладиган об-ҳаво маълумотларини эълон қилди.
Унга кўра, Тошкент шаҳрида ҳаво бироз булутли бўлади, кечаси бироз қисқа муддатли ёмғир ёғиши, момақалдироқ бўлиши мумкин. Кундузи ёғингарчилик кутилмайди. Шамол ғарбдан 3-8 м/с тезликда эсади, 10-12 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 15-17 даража салқин, кундузи 26-28 даража иссиқ бўлади.
Қорақалпоғистон Республикаси ва Хоразм вилоятида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 8-13 даража салқин, кундузи 25-30 даража иссиқ бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шарқий шамол йўналишини ўзгартириб, ғарбдан 7-12 мс тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши, чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 12-17 даража салқин, кундузи 25-30 даража иссиқ бўлади.
Тошкент, Сирдарё, Жиззах ва Самарқанд виилоятида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, фақат Тошкент вилоятида айрим жойларда кечаси ва эрталаб бироз қисқа муддатли ёмғир ёғиши, момақалдироқ бўлиши мумкин. Шарқий шамол йўналишини ўзгартириб, ғарбдан 7-12 мс тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши, чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 12-17 даража салқин, кундузи 24-29 даража иссиқ бўлади.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 12-17 даража салқин, кундузи 27-32 даража иссиқ бўлади.
Андижон, Наманган ва Фарғона вилоятида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол ғарбдан 5-10 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 12-17 даража салқин, кундузи 24-29 даража иссиқ бўлади.
Республиканинг тоғли ҳудудларидаҳаво бироз булутли бўлади, айрим жойларда қисқа муддатли ёмғир ёғиши, момақалдироқ бўлиши мумкин. Шамол ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 10-15 даража салқин, кундузи 15-20 даража илиқ бўлади.

The temperature in the Republic will reach up to 32 degrees.
According to it, the weather in Tashkent city will be partly cloudy, with possible short-term rain and thunderstorms at night. No precipitation is expected during the day. The wind will be westerly at 3-8 m/s, possibly increasing to 10-12 m/s. The temperature will be 15-17 degrees Celsius cool at night and 26-28 degrees warm during the day.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be partly cloudy, variable in some places, with no precipitation expected. The wind will be easterly at 7-12 m/s. The temperature will be 8-13 degrees cool at night and 25-30 degrees warm during the day.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be partly cloudy, variable in some places, with no precipitation expected. The easterly wind direction will change to westerly at 7-12 m/s, possibly increasing to 13-18 m/s in some areas, and may be accompanied by dust. The temperature will be 12-17 degrees cool at night and 25-30 degrees warm during the day.
In Tashkent, Syrdarya, Jizzakh, and Samarkand regions, the weather will be partly cloudy, variable in some places; only in Tashkent region, some areas may experience short-term rain and thunderstorms at night and in the morning. The easterly wind direction will change to westerly at 7-12 m/s, possibly increasing to 13-18 m/s in some areas, and may be accompanied by dust. The temperature will be 12-17 degrees cool at night and 24-29 degrees warm during the day.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be partly cloudy, variable in some places, with no precipitation expected. The wind will be westerly at 7-12 m/s. The temperature will be 12-17 degrees cool at night and 27-32 degrees warm during the day.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be partly cloudy, variable in some places, with no precipitation expected. The wind will be westerly at 5-10 m/s. The temperature will be 12-17 degrees cool at night and 24-29 degrees warm during the day.
In the mountainous areas of the Republic, the weather will be partly cloudy, with possible short-term rain and thunderstorms in some places. The wind will be westerly at 7-12 m/s, possibly increasing to 13-18 m/s in some areas. The temperature will be 10-15 degrees cool at night and 15-20 degrees mild during the day.