“Ўзгидромет” маълумотига кўра, 11-октябр куни мамлакат бўйича ҳаво бироз булутли, вақти-вақти билан ўзгариб туради. Республиканинг барча ҳудудларида ёғингарчилик кутилмайди. Устюрт платосида баъзи жойларда шамол кучайиб, чанг-тўзонлар кузатилиши мумкин.
Шамол асосан шарқдан эсади, тезлиги 3–12 м/с, айрим жойларда 13–18 м/с гача кучаяди.
Кечаси ҳаво ҳарорати 5–15 даража илиқ, тоғли ҳудудларда 5–10 даража илиқ бўлади. Кундузи Тошкент, Самарқанд, Жиззах ва Сирдарёда 25–30 даража, Фарғона водийси вилоятларида 24–29 даража, Қашқадарё ва Сурхондарёда 27–32 даража, Бухоро ва Навоийда 27–32 даража, Қорақалпоғистон ҳамда Хоразмда 22–27 даража илиқ бўлиши кутилмоқда.

Today, cloudy weather prevails in Uzbekistan.
According to "Uzhydromet," on October 11, the weather across the country will be partly cloudy, changing periodically. No precipitation is expected in all regions of the republic. On the Ustyurt plateau, the wind may intensify in some areas, with possible dust and sand observed.
The wind will mainly blow from the east, with a speed of 3–12 m/s, increasing to 13–18 m/s in some places.
At night, the air temperature will be 5–15 degrees warm, 5–10 degrees warm in mountainous areas. During the day, in Tashkent, Samarkand, Jizzakh, and Syrdarya, it is expected to be 25–30 degrees warm; in the provinces of the Fergana Valley, 24–29 degrees warm; in Kashkadarya and Surkhandarya, 27–32 degrees warm; in Bukhara and Navoiy, 27–32 degrees warm; in Karakalpakstan and Khorezm, 22–27 degrees warm.