10 октябрга ўтар кечаси Россия Киев ва Украинанинг бир қанча бошқа ҳудудларига йирик ҳаво ҳужуми уюштирди. Украина расмийларига кўра, янги зарбанинг асосий нишонлари энергетика инфратузилмаси объектлари бўлган.
Украина ҳарбий-ҳаво кучлари эрталабки ҳисоботида пайшанба оқшомидан жума куни эрталабгача Россиянинг қўшма ҳужумида жами 465 та турли турдаги дрон ва 32 та ракета иштирок этган.
Шаҳар мэри Виталий Кличконинг сўзларига кўра, Россиянинг Киевга уюштирган оммавий ҳужуми натижасида тўққиз киши жароҳатланган, улардан беш нафари шифохоналарда.
Украина пойтахти мэрининг сўзларига кўра, дрон қолдиқлари Печерский туманидаги кўп қаватли турар-жой биносига келиб урилган. "Бир неча қаватдаги квартиралар ёниб кетди. Ёнғин ўчирилди", — деди Кличко Телеграмда.

On the night of October 10, Russia launched a massive air attack on Kyiv and a number of other regions of Ukraine. According to Ukrainian officials, the main targets of the new strike were energy infrastructure facilities.
According to a morning report from the Ukrainian Air Force, a total of 465 various types of drones and 32 missiles were involved in the combined Russian attack from Thursday evening to Friday morning.
According to the city's mayor Vitali Klitschko, as a result of the mass attack carried out by Russia on Kyiv, nine people were injured, five of whom are in hospitals.
According to the mayor of the Ukrainian capital, drone debris hit a multi-story residential building in the Pecherskyi district. "Apartments on several floors caught fire. The fire has been extinguished," Klitschko said on Telegram.