Тошкент шаҳар Юнусобод туманида йўловчи автобуси Cобалт билан тўқнашди. Бу ҳақда “Тошшаҳартрансхизмат” xабар берди.
Маълумотга кўра, 26-сонли йўналиш автобусини бошқарган Ш.О. йўлнинг қатнов қисмига сув сепилганини инобатга олмаган ва оралиқ масофани сақламаган. Оқибатда автобус олдинда ҳаракатланиб кетаётган Cобалтнинг орқа қисмига урилган.
Тўқнашув оқибатида Cобалт ҳам олдинда ҳаракатланаётган BYD автомобилига урилган.
Дастлабки маълумотларга кўра, ҳодиса сабаб тан жароҳати олганлар йўқ, бироқ енгил автомобиллар ва автобус техник шикастланган. Мазкур йўл-транспорт ҳодисаси Тошкент шаҳар ИИББ ЙҲХБ ходимлари томонидан белгиланган тартибда расмийлаштирилган.

In Tashkent, a bus, a Cobalt, and a BYD collided.
A passenger bus collided with a Cobalt in the Yunusabad district of Tashkent city. This was reported by "Toshshahartransxizmat".
According to information, the driver of the bus on route number 26, Sh.O., did not take into account that the road surface was wet and did not maintain a safe distance. As a result, the bus hit the rear of the Cobalt moving in front of it.
As a result of the collision, the Cobalt also hit the BYD car moving in front of it.
According to preliminary information, there were no injuries as a result of the incident, but the passenger cars and the bus sustained technical damage. This traffic accident was officially documented by the staff of the Tashkent City DIA TTSD in accordance with the established procedure.